Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jarní úklid aneb jak se zbavit nepotřebných věcí?

Máte pocit, že váš byt není nic jiného než skladiště nepotřebných věcí? Ať už se jedná o nevhodné dárky nebo předměty, které se vám kupí na stole bez valného užitku. Nebojte se je jednou za čas protřídit a vyházet. Vězte, že se vám uleví.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Člověk si kolem sebe vytváří takové prostředí, které plně vyhovuje jeho potřebám. Někteří lidé mají rádi všechno pod kontrolou a potřebují, aby každá věc měla své místo. Potřebují řád.

Někteří naopak zbožňují nekontrolovatelný chaos a ku podivu ostatních se v něm dokonale vyznají. Mnozí lidé si však v týdny neuklizeném zmatku a změti nejrůznějších věcí těžko dokážou uvědomit a všimnout si toho, co vlastně mají a co z toho doopravdy potřebují.

Zbavte se nepořádku a změňte svůj život!

Ze všeho nejdůležitější je si nevyhovujících předmětů ve svém bytě či na psacím stole vůbec všimnout. Najít a rozpoznat předměty, kterými se obklopujeme. Spoustu z nich podvědomě vnímáme a zaznamenáváme teprve tehdy, když se něco změní. Říkáme si: „Ale tohle bylo přece jinak!“ anebo „ Tady něco chybí!“.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Podstatné je rozeznat zbytečnosti a nebát se jich zbavit. Nebojte se zbavit se nevhodného či nechtěného dárku nebo věci, která se vám nelíbí nebo z ní nemáte dobrý pocit. Rovněž předměty, které vyvolávají bolestné vzpomínky je dobré vyhodit anebo někam odložit do ústraní tak, abychom je neměli na očích.

Věci, které se vám nelíbí a které vám nevyhovují máte právo bez pocitů viny odstranit ze svého prostoru.
Některé věci, které momentálně nepotřebujeme nebo nám v bytě vyloženě překáží a přesto se s nimi nedokážeme rozloučit navždy, nemusíme definitivně vyhazovat. Stačí je na čas odložit či uschovat do vhodného úložného prostoru.

Uklidíte-li si ve svém bytě, na svém pracovním stole, ve svém nejbližším prostoru, kterým se obklopujete, ve svém mobilu nebo počítači, kdy skutečně bez výčitek smažete veškeré soubory nebo kontakty, které nepoužíváte, uklidíte si tím také ve své hlavě a viditelně se vám uleví a ucítíte skutečně znatelný pocit uspokojení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jarní úklid aneb jak se zbavit nepotřebných věcí?