Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jarní trendy v líčení

Lucie Vrožinová

Lucie Vrožinová

21. 4. 2010

Je všeobecně známo, že móda i líčení se neustále opakují a vrací zpět. Pojďme se tedy společně podívat, jaké barvy a odstíny jsou aktuální pro následující sezónu, a vykročme do ní s krásnou a svěží image.

Zdroj: splendora.com

Zdroj: splendora.com

Jemně přirozené líčení

Jaro se nese v duchu elegance, výrazné líčení si tedy schovejte až na párty a místo toho zvolte jednoduché líčení bez tun make-upu. Věnujte pozornost hlavně očním stínům všech barev, popřípadě nezanevřete na kouřové líčení v odstínu čokolády, bronzové či zlaté, kterým rozhodně nic nezkazíte. Určitě ale pro jarní líčení vynechejte oční linky a taktéž konturovací tužky.

Mnoho žen si zrovna dvakrát na tvářenku nepotrpí, což je určitě škoda. Právě ta totiž dodá výslednému nalíčení ten správný šmrnc a budete působit neodolatelně. Samozřejmě to ale s tvářenkou nesmíte přehnat, ať nemáte ve výsledku líčka jako Marfuša. Nanášíme ji tak, abychom působily co nejpřirozeněji. Pokud jste světlý typ, vsaďte na jemný tón růžové. Pokud jste typ tmavý, zvolte naopak bronzové odstíny. Zrzky by měly dát přednost tónům do oranžova.

Zdroj: thegloss.com

Zdroj: thegloss.com

Hrajte si s barvami!

Obzvláště jaro je období barev, a tak bychom tomu měly přizpůsobit i naše líčení. Doporučovala bych odstíny fialové, které jsou čím dál víc oblíbenější. Fialová barva je in téměř celoročně a navíc ženám, zvláště zelenookým, velmi sluší. Tmavé typy by měly vsadit na odstíny modré barvy – petrolejová a indigo. Nic nezkazíte ani slušivou růžovou a tmavě zelenou (vhodná pro hnědooké ženy).

Nebojte se s barvami experimentovat, popřípadě nanést na oční víčko i dva odstíny jedné barvy. Nezapomeňte na řasenku, která zvýrazní a prodlouží vaše řasy. Toto je poslední krok, aby vaše oči byly naprosto dokonalé. Nebojte se na ně upozornit právě barvami, a pokud nahodíte sexy svůdný pohled, úspěch je zaručen.

Nahé rty

Letos budou trendy tzv. nahé rty a abychom jich docílily, naneseme na ně světlý make-up a až poté přírodní odstíny rtěnky nebo lesku. Dávejte před rudými rty raději přednost přirozenému líčení v barvě vašich rtů.

Make-up

Pro dokonale přirozený vzhled zvolte make-up vhodný pro váš typ pleti, pudr a v neposlední řadě korektor, který je vynikajícím pomocníkem na zakrytí všemožných pleťových nedostatků. Dejte si ale pozor, aby na vaší pleti nebyl vidět nános make-upu nebo pudru či případné přechody.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní trendy v líčení