Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jarní trendy v cestování. Kam míří Češi na jaře?

Redakce

Redakce

6. 4. 2011

Ledy už pomalu roztály a je na čase začít plánovat jarní radovánky. Letos jsou opět trendy letecké zájezdy k moři, eurovíkendy i termální lázně.

FOTO: bazilika Sacré-Coeur

Pařížská čtvrť Montmartre skrývá romantické uličky, Moulin Rouge i baziliku Sacré-Coeur, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Zimní sezona je pryč. Zájem o zimní dovolenou na horách pomalu ustupuje a je na čase začít přemýšlet, kam vyrazit na jaře. Jaro je příslibem prvních teplých dnů a pro mnohé cestovatele také příjemnějším ročním obdobím než léto zejména pro městskou turistiku a v některých případech i dovolenou u moře.

Čeští turisté na jaře využívají nejvíce čtyř typů cest. Klasické autobusové poznávací zájezdy, letecké zájezdy k moři, eurovíkendy a relaxační víkendy v termálních lázních.

Romantická Paříž nebo mystická Bretaň?

FOTO: Dům v Normandii

Dřevěné domky s nádechem tradic Normandie, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Nejoblíbenějším cílem poznávacích zájezdů je francouzská metropole Paříž. Těsně za ní jsou i další francouzské okruhy po Normandii, Francouzské riviéře, Provance či Bretani. Populární jsou však také zájezdy do Itálie, Německa, Švýcarska a Rakouska. Pestrý program těchto poznávacích zájezdů ocení zejména rodiče s dětmi. Taková návštěva Paříže bývá totiž často spojována s výletem do dětského ráje Disneylandu.

Již na jaře začínají čeští turisté pomýšlet na slunné dny na plážích. Typickými destinacemi jsou Kanárské ostrovy, Egypt nebo Tunisko, které jsou pro jarní dovolenou jako stvořené.

Češi oceňují zejména příjemně teplé počasí a mimosezonní slevy, které mohou v některých případech dosahovat až 30 %. Vyhnou se tak nejen nesnesitelnému horku, ale také přecpaným turistickým resortům v letní sezoně.

Velikonoční víkend je ideálem pro eurovíkend

Jaro je také vhodnou dobou pro nízkonákladové lety do evropských velkoměst. Jarní příznivé počasí je totiž tím nejvhodnějším pro městskou turistiku. A na jaké eurovíkendy jezdí čeští turisté nejraději?

FOTO: Whitehall v Londýně

Londýnské ulice vybízejí k jarní projíždce na kole, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury jsou nejpopulárnějšími městy Paříž, Řím, Barcelona, Amsterdam, Londýn a Benátky. Nejvytíženějším jarním obdobím je bezesporu prodloužený velikonoční víkend.

Slovensko a Maďarsko zve i na jaře stovky českých turistů do svých termálních aquaparků a lázní. Oblíbenými resorty jsou Turčianské Teplice, Lůčky, Vyšné Ružbachy a další. České turisty lákají krásná zrekonstruovaná centra, relativně nízké ceny a hlavně relaxace a odpočinek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní trendy v cestování. Kam míří Češi na jaře?