Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jarní náladu světa literatury nejlépe vystihuje poezie

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

10. 4. 2011

FOTO: Páv

K návštěvě představení Alfreda Strejčka a Štěpána Raka snad ani není třeba nikoho dvakrát přemlouvat, zvlášť když se nechali inspirovat elegiemi Maria Rilkeho. Stejně lákavý je i pořad Mirka Kovaříka propagující mladé básníky a představení inspirované dílem Jacquese Préverta.

FOTO: Páv

Ilustrační foto, Zdroj: cs.wikipedia.org, Autor: D. Kamminga

Alfred Strejček a Štěpán Rak se vám představí jako tvůrci i účinkující hudebně literární kompozice s názvem Pohleď, vždyť žiji… Autoři se nechali inspirovat elegiemi z Duina Rainera Maria Rilkeho v překladu Jiřího Kosteleckého. Premiéra pořadu se koná 13. dubna od 18 hodin v sálu Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1).

Zelené peří opět na klubové scéně

Organizátoři z Domu čtení (Ruská 192, Praha 10) pro vás po dlouhé době na 14. dubna připravili živou verzi legendárního rozhlasového pořadu mladé poezie Zelené peří. Pořad existuje již třicet pět let a po přestávce mezi lety 1993 a 2010, kdy se přestěhoval do rozhlasu, se opět vrací v původní klubové formě. Od 18 hodin představí své dílo básníci Jiří Staněk, Martin Gregora, Martin Jančík a Vladana Ptáčková. Večer hudebně doprovodí písničkář a debutující spisovatel Mike Perry.

Literárně dramatická představení Divadla Orfeus pravidelně zpestřují naše pozvánky. Tentokrát vás lákáme na páteční oddechové představení Není čeho se bát aneb Ten bláznivý dětský svět nedělního rána. Nostalgicky laděný večer sestavený z motivů tvorby básníka J. Préverta si nenechte ujít 15. dubna od 19 hodin na adrese Plzeňská 76, Praha 5.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní náladu světa literatury nejlépe vystihuje poezie