Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Jarní líčení se nese ve znamení něžných odstínů. Inspirujte se nejnovějšími trendy!

Redakce

Redakce

30. 3. 2011

Studenou zimu vystřídalo rozkvetlé jaro, a proto bychom měly rozzářit nejen svůj šatník, ale také svoji tvář. Nevíte, jaké jsou trendy jarního líčení? Nechte se inspirovat našimi tipy.

FOTO: Pleť

Na jaře hlavně svěže a přirozeně, Zdroj: youtube.com

Make-up je základem každého líčení. Zakryje nedokonalosti pleti a vaši tvář barevně sjednotí. Pokud si nejste jistá s výběrem odstínu, poraďte se s odborníkem nebo požádejte o zkušební vzorky. Vždy si zkontrolujte, jak make-up vypadá na denním světle. Pleť musí vypadat přirozeně, svěže, bez šupinek a barevných map.

Hitem v barvách očních stínů pro letošní jaro jsou odstíny růžové, švestkové a zelené. Ať už si vyberete pudrové, krémové, nebo stíny v tužce, před nanášením barvy odstraňte z víček mastnotu a lehce je přepudrujte. Právě tenhle podklad zajistí, že vám stíny budou držet o něco déle. Pokud nejste s trvanlivostí očních stínů spokojená, investujte do kvality. Ty nejlevnější stíny nebudou držet, ať děláte co děláte. Pak už jen stačí zvýraznit řasy kvalitní řasenkou a muži vašemu podmanivému pohledu zaručeně neodolají.

FOTO: Oční stíny

Barevná paleta letošního jara, Zdroj: topshop.com

Pokud nejste spokojené s tvarem vašich rtů, překryjte je podkladovým make-upem, díky kterému schováte veškeré nedostatky, a poté přetřete světlým nebo bezbarvým leskem na rty. Nebo povolejte na pomoc tužku a rtěnku a požadovanému tvaru se aspoň přibližte. Maximálně trendy je letos přirozená rtěnka v barvě vaší pleti, která se perfektně doplňuje s výrazným líčením očí.

Tvářenka a bronzer nesmí na jaře chybět

Tvářenka je dokonalou tečkou k perfektnímu nalíčení a dodá vaší tváři šmrnc. Naučte se ji používat a zahrňte ji do každodenní zkrášlovací rutiny. Budete vypadat zdravěji, svěže a přirozeně. Jaro je jako stvořené pro růžové odstíny, ale pamatujte, že výběr barvy tvářenky by se měl řídit hlavně tónem vaší pleti.

Dívkám s plnými tvářemi obličej opticky zeštíhlí, pokud si tvářenkou zvýrazní koutky nebo dolíčky ve tváři. Jste majitelkou protáhlého obličeje? Naneste tvářenku na lícní kosti nahoru k vnějšímu koutku oka. Hranatý obličej je nejlepší zvýraznit těsně pod lícní kostí. Tvářenku i bronzer můžete používat i do dekoltu, na hranu dolní čelisti nebo po stranách čela.

FOTO: Rtěnka, konturovací tužka a lesky

Vyzbrojte se na pusu pod rozkvetlou třešní, Zdroj: topshop.com

Na naší pleti se za celý den usadí mnoho nečistot a pokud se spojí se zbytky líčidel, dá jí to pěkně zabrat. Nezapomeňte se proto pečlivě odlíčit. Nejlepším pomocníkem jsou mycí gely nebo pěny, které si vybírejte podle typu pleti.

Pak si obličej očistěte pomocí tampónku a pleťové vody nebo čisticího mléka. Ať máte jistotu, že jste smyly veškeré nečistoty. Na závěr použijte svůj oblíbený krém. Stojí někdy hodně úsilí se večer, zvlášť po party, oslavě nebo sedánku s přáteli, pleti věnovat. Když se ale překonáte, sama se vám jednou za tuhle péči odvděčí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní líčení se nese ve znamení něžných odstínů. Inspirujte se nejnovějšími trendy!