Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jarní bundy: Jak se zahřát stylově

Anna Talašová

Anna Talašová

22. 3. 2010

I když po dlouhé zimě je i  10 ºC příjemných, člověka takový nástup jara zahřeje přeci jen více na duši než na těle. Počasí nám dovolí maximálně vyměnit zimní bundu za jarní. Ale i to je fajn!

Klasika, kůže, denim. Zdroj: net-a-porter.com

Klasika, kůže, denim, zdroj: net-a-porter.com

Ať už máte v plánu pořídit si jeden nový svršek, ve kterém strávíte celé jaro, nebo hned několik kousků, které budete moci střídat podle nálady, tady je několik osvědčených kategorií, ze kterých můžete vybírat.

Klasika v podobě trenčkotů a kabátů

Mít jeden takovýhle kousek ve skříni se vyplatí. Sáhnout po něm můžete na jaře i na podzim a je to klasika, která většinou nepodléhá módním trendům. Když si vyberete neutrální béžovou nebo třeba tmavě modrou barvu, parádu s kabátkem naděláte i příští sezonu. Klasikou je pak nesmrtelná kostka, kterou jsou proslulé věci z dílny Burberry. Volnost máte ve výběru délky, zapínání, pásku i příležitosti, kam si takový kabát obléct. Skvěle totiž vypadá k džínům s teniskami i k sukni s lodičkami nebo balerínkami.

Velkolepý comeback džínoviny

To, že džínovina hraje letos na jaře prim, pravidelné čtenářky už vědí. A tak přichází tenhle materiál na řadu i teď, když se podíváme na letošní portfolio jarních bund. Džísku nosil před lety snad každý. Pokud ji ještě máte někde na dně skříně, tím lépe. Zkuste tenhle model oprášit a vlít mu do žil novou krev. Skvěle bude vypadat třeba přes romantické květinové šaty. Na džínovou bundu i kalhoty zároveň ale pozor, chce to cit, i když naprosto se tahle kombinace vyloučit nedá.

Sázka na jistotu. Zdroj: net-a-porter.com

Sázka na jistotu, zdroj: net-a-porter.com

Džinovina na různé způsoby. Zdroj: net-a-porter.com

Džinovina na různé způsoby, zdroj: net-a-porter.com

Vaše druhá kůže

V obchodech nelze záplavu kožených a koženkových bund přehlédnout a dá se předpokládat, že na ulici je budeme potkávat ještě častěji než vloni. Široká škála barev i střihů, pohodlnost i praktičnost mluví za vše. Sluší každému a pokud nepodlehnete běžně dostupné konfekci, můžete s pomocí zajímavé kožené bundy vykouzlit originální model. Třeba díky kousku z pánského oddělení, semišovému bolerku nebo motorkářskému modelu s třásněmi.

Sako – vděčný chameleón

Elegantní i army, business i romantické, vypasované i pánského střihu… Sako na sebe může vzít hned několik různých podob, je jenom na vás, čemu dáte přednost. Předpokládám, že většina z vás už nějaký ten oblíbený kus doma má a jaro si bez něj nedovede představit. Ty ostatní mu, troufám si říct, taky postupem času přijdou na chuť. Problém se tu naskýtá jen jeden jediný. Při omezeném rozpočtu vybrat favorita.

Kožená inspirace. Zdroj: net-a-porter.com

Kožená inspirace, zdroj: net-a-porter.com

Saka a sáčka. Zdroj: net-a-porter.com

Saka a sáčka, zdroj: net-a-porter.com

Schovejte se do parky

Pokud nechcete venku zmrznout, a přesto toužíte vypadat alespoň trošku k světu, zachumlejte se do parky. Je ideální třeba na víkend, kdy nemáte náladu soukat se do nejtrendovějších outfitů, ale i tak byste nerada rezignovala na svůj vzhled. K dostání jsou nejčastěji v různých odstínech khaki, zelené, hnědé nebo černé. Příjemnou variantou je béžová barva, která je možná pro řadu z vás snesitelnější než myslivecky zelená. Větší originalitu a fantazii co se týče barev ale u tohoto svršku nečekejte. Na druhou stranu tak alespoň máte volnější ruku ve výběru doplňků, kalhot a bot.

Nápaditá větrovka

Větrovka bude vždy patřit k těm nejpraktičtějším jarním bundám. S ní nejsnadněji přečkáte dešťovou přeháňku i větrné poryvy. Optimismus, narozdíl od počasí, zaručí barvy, vzory a potisky.

V parce do parku. Zdroj: net-a-porter.com

V parce do parku, zdroj: net-a-porter.com

Větrovky ve víru barev. Zdroj: cropp.com

Větrovky ve víru barev, zdroj: cropp.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní bundy: Jak se zahřát stylově