Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Japonský den: Japonsko (a Imrik) vrací úder!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

15. 10. 2009

japonsky-den-perex2Pravda, bulvární titulek, který si tato akce nezaslouží. Ale snad mi to bohové Japonska a fantastiky (a hlavně Imrik!) odpustí. Již jen pár dní zbývá do Apokalypsy, pardon, Japonského dne, takže servírujeme program.

V sobotu 17. října 2009 se na pražské ZŠ Bítovská uskuteční Japonský den, akce organizovaná Imrikem (znáte z Conventiconu) pod záštitou Velvyslanectví Japonska v ČR. Akce, která to chce natřít všem předsudkům a mýlkám (kladným i záporným), které se tu kdy kolem Země vycházejícího slunce vyrojily. Více jsme již psali.

japonsky-den-perex2Výběr z programu

Zviditelnit si určitě zaslouží Malé divadlo kjógenu – jedná se o ojedinělou zájmovou skupinu v ČR, která předvádí tradiční japonskou frašku na velmi kvalitní úrovni. Divák bude mít možnost shlédnout kjógen kučimane (Papouškování) v délce cca 20 minut (plus 30-40 minut úvod do tohoto divadla jako takového). Součástí je i výstava masek.

Skupina Tomoe no Kai – hlavním aktérem a zakladatelem skupiny je Jakub Zeman, člověk s dlouholetou zkušeností s bojovými uměními, jenž své dovednosti nabyl v Japonsku. Kromě ukázek boje a aplikací technik s různými typy zbraní předvede také tameshigiri – přesekávání makiwar, neboli cvičných terčů, jež je v Japonsku již tradičně zkouškou zbraně i válečníkovy techniky. Součástí je i výstava zbraní.

Pavel Balvín (Shinbukan dójo) je jedním z předních českých odborníků na iaidó (umění rychlého tasení meče) a jódó (boj s holí) – ostatně svědčí o tom i technické stupně, jichž je nositelem.

Čaj a DDR

Čajovna Bílý jeřáb se specializuje především na japonské čaje, včetně několika exkluzivních dovozců. Jako první například zavedli na český trh poměrně exotický čaj Bata Bata (a to exotický i na japonské poměry, jestli nám rozumíte). Majitelem je Milan Dřímal, který je nejen čajovým odborníkem, ale hlavně nadšencem, pro kterého není čaj jenom byznys, ale součást každodenního života.

DDR – japonská taneční hra, kterou si návštěvníci budou mít možnost zdarma vyzkoušet – zábavná a přitom relativně jednoduchá (a velice chytlavá) taneční rekreace, která si velmi rychle získala celosvětovou oblibu (a to zcela zaslouženě). Já vím, že vy víte – prostě dédéerko.

A na závěr…

…dokonce přijde i manga soutěž!

Přijďte. Víme, kde bydlíte.

japonskyden.eu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Japonský den: Japonsko (a Imrik) vrací úder!