Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Japonský animák Akira bude mít remake. Hlavní postavu si zahraje Zac Efron

Redakce

Redakce

16. 11. 2010

Zac Efron, hvězda filmu High School Musical, zřejmě ztvární postavu vůdce motorkářského gangu z klasického japonského animáku – ovšem v nové, hollywoodské verzi.

Hvězda z High School Musical si zahraje v japonském remaku, Zdroj: youtube.com

Akira byl původně 2182stránkový komiks, který byl poprvé zfilmován roku 1988 režisérem Katsuhirem Otomem. Film se stal hned oblíbeným a pomohl anime získat popularitu i mimo Japonsko. Příběh se odehrává v blízké budoucnosti kolem roku 2019 ve městě Neo-Tokyo, které je postavené na umělém ostrově po destruktivním výbuchu pravého Tokya . Akira je i jméno klíčové postavy, mladého chlapce, jehož síla vedla ke katastrofě.

V hollywoodské verzi se děj z Japonska přesune do doby postapokalyptického New Manhattanu. Modrooký krasavec Zac Efron dostal nabídku hrát hlavní roli. Ústřední postavou je Kaneda, mladý vůdce motorkářského gangu, brázdícího ulice New Manhatanu, který zjistí, že jeho kamarád z dětství Travis (v originále Tetsuo) vyvíjí podobnou ničivou sílu jako Akira. Za nějakou dobu propadne svým destruktivním telepatickým schopnostem, stane se opilý svojí mocí. Kaneda musí vést odboj proti svému nejlepšímu příteli.

Projekt akčního sci-fi filmu vzniknul na popud Warner Bros. Výrobu zajišťuje produkční společnost Leonarda DiCapria Appian Way. Remake prý bude mít dvě části. Ta první vyjde již příští léto a očekává se, že to bude trhák. Allen a Albert Hughesovi (Kniha přežití) se ujmou režie. Spekuluje se také o tom, že Morganu Freemanovi (Red) byla nabídnuta role plukovníka, hlavy zlověstného vládního projektu z původního filmu a knihy komiksů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Japonský animák Akira bude mít remake. Hlavní postavu si zahraje Zac Efron