Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Japonská značka Sacai umí experimentovat. Důkaz najdete v její pánské kolekci

Petra Červená

Petra Červená

8. 5. 2012

Extravagantní pánská móda šokuje, ale v ulicích ji uvidíte málokdy. Muži, obklopení a oblečení do designových novinek, postrádají duši. Jak tedy najít ten správně vyvážený střed?

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Sacai

Do jarních přelélavých teplot jako stvořené, Zdroj: sacai.jp

Stejně tak, jako neexistuje jeden všeobecný typ člověka, nenajdete jeden univerzální styl pro každého. A tím, jak se léty měníme, vyvíjíme, upravujeme své hodnoty, principy, přizpůsobujeme tomu i svůj šatník. Sacai tedy může být pro někoho cílovou stanicí, pro jiného jen přestupní a pro dalšího chybným nástupištěm.

Kdo se ukrývá pod japonskou značkou Sacai?

V roce 1999 založila dnes 46letá návrhářka Chitose Abe značku Sacai. Předtím osm let spolupracovala s Kawakubem a Watanabem z Comme des Garçons.

Chitose se původně zaměřila jen na dámskou linii, ale v roce 2006 rozšířila sortiment o spodní prádlo a o čtyři roky později i o domácí oděvy.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Sacai

Ta správná uvolněnost v oblečení zaručuje úspěch v mnohých směrech

Vlajkovou lodí však stále zůstávají dámské kolekce, jejichž prvenství lehce narušuje pánská linie, kterou Abe zahájila v roce 2009. Za těch pár let se Sacai podařilo získat a udržet si silné postavení na módním poli. Chitose dokázala, že její úspěch není bleskem z čistého nebe.

Pomalý vzestup bez záře reflektorů

Značka Sacai vytváří nadčasové a přitom inovativní a experimentální oblečení. Pracuje s kontrastem látek a pohrává si s jejich texturou.

Od vzniku značky je Abe věrná hlavně úpletu a pletenině, kdy využívá nejrůznějších technik pro vznik zajímavých vzorů a tvarů.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Sacai

Originální pojetí jarního kabátu a blýskavé košile

Pozoruhodné je, že i přes velké množství obchodů, rostoucí zisky a zájem zákazníků se Chitose podařilo zůstat mimo tlak centra dění módního průmyslu a záři reflektorů si užívá jen při prezentaci nových kolekcí.

Komfort za každých okolností

Jaro a léto 2012 Abe popisuje jako uvolněnou, provoněnou, pohodlnou sezónu.

K tomu se přesně hodí lehké jemné tkaniny jako hedvábí, bavlna, úplet a pro sychravější dny mírného pásma i hřejivá pletenina.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Sacai

Špetka žluté, do jinak všedních barev, dodá ten správný šmak

V barvách se žádná revoluce nechystá. Stále se všechno točí kolem bílé, černé, odstínů modré, šedé a hnědé. K některým modelům však Chitose pustila i bordó a žlutou.

Hravá, uvolněná móda jako stvořená pro toulky městem, taková je nová kolekce japonské návrhářky. Bezstarostnost s příměsí ledabylosti a nedokonalosti dává modelům nádech bohémství. Pro koho je takový styl určený? Zkrátka pro takového muže, kterého nadchne.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Japonská značka Sacai umí experimentovat. Důkaz najdete v její pánské kolekci