Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jana Thálová probouzí svými modely svůdnost i dravost

Petra Červená

Petra Červená

29. 10. 2010

FOTO: Pánská sukně od Jany ThálovéKaždý rok vysoké školy oděvního zaměření vhodí do módního průmyslu několik absolventů a je jen na nich, jak na sebe upoutají pozornost. Někdo to zkouší přes klasické plavecké styly, na které lákají konzervativní zákazníky. Jiní se přes vysoké vlny a zrádné hloubky snaží proplavat k zátoce. Ta jim nabízí možnost převést její barevné kouzlo i s poklady v moři do oděvní tvorby.

FOTO: poslední kolekce Jany Thálové

Model z poslední kolekce Dans Une Forêt, Zdroj: yanathal.com

Jedna z absolventek VOŠ Oděvního návrhářství v Praze Jana Thálová se rozhodla pro druhou cestu, o které nelze říct, zda je jednodušší, nebo složitější. Pouze nabízí jinou alternativu. Sympatické je, že se nesnaží za každou cenu šokovat a stát se středem vesmíru. Pozornost na sebe strhne svými modely pro jejich neokoukanost a osobitost.

FOTO: poslední kolekce od Jany Thálové

Model z poslední kolekce Dans Une Forêt s potiskem od výtvarníka Aleše Nováka

Tvoří pod značkou Yana Thal. Název vznikl v době jejího pobytu v Anglii v roce 2004. „Vychází z mého rodného jména, akorát Y na začátku je jednoduše kvůli předcházení komolení v angličtině. Možná to v Čechách nedává smysl, ale název jsem měla již zažitý, tak jsem ho ani po návratu neměnila,“ říká Jana. V Londýně pracovala v ateliéru M. Shariff Sharify. Posléze spolupracovala s Vilmou Oakley na výrobě korzetů pro renomované londýnské značky.

FOTO: korzet od Jany Thálové

Tyrkysový korzet prodloužené délky

Smyslnost korzetů

V Janině tvorbě nechybí korzety vyzdvihující ženskost. Jsou vyráběny ručně za pomoci tradičních korzetářských metod. Pro vyztužení jsou použity kvalitní kostice z pružné oceli, které jsou ohebné a pohodlné k nošení a navíc u nich nedochází k deformaci jako u klasických plastových kostic. A která z nás nikdy nezatoužila po úzkém pase a svůdném dekoltu? Můžete mít korzet ze zeleného saténu s potiskem, dívčí kytičkovaný nebo třeba modro-žlutý vlnkovaný s vykrojeným výstřihem.

FOTO: korzet od Jany Thálové

Korzet ze zeleného saténu a šněrováním na zadním díle

Stále si nemůžete vybrat ten pravý? Pak má pro vás Jana dobrou zprávu: „Chystám novou kolekci korzetů, která bude prezentována 30. října 2010 při příležitosti zahájení 5. ročníku KomiksFEST!u v MeetFactory v Praze na Smíchově. Bude to tedy tak trochu komiksová módní přehlídka, na které se podílím společně s FashionShopem PARAZIT.“

FOTO: spodní prádlo od Jany Thálové

Kalhotky s volánky

Volánkové spodní prádlo

Pokud už sbíráte nápady na vánoční dárky, kterými by vás měl obdarovat váš partner, okoukněte volánové kalhotky. S nimi se můžete setkat v showroomu v prostorách CODE:MODE koncem listopadu 2010, kde bude k vidění i módní přehlídka Janiných nejnovějších modelů. K tomu návrhářka dodává: „Tentokrát se zaměřím na plesovou sezónu. Chtěla bych nabídnout luxusní šaty pro dámy, ale budu mít nachystáno i něco pro pány.“

FOTO: poslední kolekce od Jany Thálové

Rozverná kolekce Dans Une Forêt

Kolekce Dans Une Forêt

Na poslední kolekci Dans Une Forêt Jana spolupracovala s výtvarníkem Alešem Novákem, který je autorem potisků na šatech. Nemáte-li dost černé a vyloženě se vyžíváte v tmavých barvách, přijdete si na své. Odradit by vás neměl ani latex či kůže použité u návleků na ruce a na všudypřítomné úzké legíny. Některé se tak ocitají v silném kontrastu k něžným minišatům. Stříbrné minišaty kovového vzhledu s tmavě modrými legínami mají tendenci působit až chladně.

FOTO: poslední kolekce od Jany Thálové

A zase ta černá z kolekce Dans Une Forêt

Právě proto, že je kolekce plná dominantní ženské síly, lépe zaregistrujete modely, které na první pohled ukazují laskavou tvář. Jedním z nich jsou dlouhé šaty s potiskovaným živůtkem a dlouhou černou sukní plnou volánků vytvářející dojem načepýřeného havraního peří. Kolekce Dans Une Forêt nepřikrášluje, je syrová, a přesto plná emocí.

FOTO: poslední kolekce od Jany Thálové

Trocha té bílé do kolekce Dans Une Forêt

Zajímavosti a novinky

Pokud nechcete čekat až na CODE:MODE a komiks není zrovna váš šálek čaje, zajděte na Factory Fashion Market do Brna od 19. do 21. listopadu 2010. Dáváte-li přednost pohodlí domova, vyčkejte na začátek prosince, kdy se budou spouštět nové webové stránky, včetně e-shopu, a pro prvních 50 nakupujících přichystala Jana vánoční dárky.

FOTO: Pánská sukně od Jany Thálové

Pánská široká sportovní sukně

Pánská sukně

Návrhářka ve své tvorbě nezapomíná ani na pány. Nabízí sportovní módu. Mikiny s kapucí i bez, na zip a s klokankou, jejíž vnitřní materiál je často výrazného potisku. Že to není nic neobvyklého? Tak zkuste přijít domů s jiným dárkem, který se tváří jako sukně. Pánské široké kalhoty mají nízký rozkrok a to jim dodává sukňovitý vzhled. Problém je, že se hodí jen pro určitý typ postavy, věk a více méně excentrickou povahu. Nemáte-li takového doma, obdarujte sebe. Vždyť, jak už řekl Honeré de Balzac, „oblékání je nádherná poezie v životě ženy…“

FOTO: pánské kalhoty od Jany Thálové

Pánská široké kalhoty, na zadním díle s ozdobnými patkami

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jana Thálová probouzí svými modely svůdnost i dravost