Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jan Vytásek: Lost and Found

Redakce

Redakce

22. 2. 2010

jan-vytasekPražský multiinstrumentalista Jan Vytásek nabízí na svém debutu nekonfliktní rádiový pop/rock v angličtině s hrstkou českých bonusů. Ty jsou také tím jediným, co dostaneme navíc. Jinak je téměř celé album opravdu jen o tom neškodném popíku, který tak milují na rádiu Impuls.

Zdroj: archív

Jan Vytásek - Lost and Found, Zdroj: archiv

Deska je sice profesionálně nahraná, nebál bych se srovnání i se zahraničím mainstreamem, a zpěvák má velmi příjemný hlas, ovšem jaksi mi na ní chybí skutečné emoce.

Přestože taková titulní skladba ještě naznačuje, že by mohlo jít o něco víc, než jen o další nudnou kytarovku, osmá The Day When I Met You je už vyloženě otravná svou snahou stát se hitem. Pár skladeb ale skutečně funguje, viz. zmiňovaná Lost and Found nebo Taken By a Surprise a velice dobře si je dovedu představit v nějaké americké romantické komedii v neděli odpoledne. Jedna z těch lepších je i Book of My Dreams, ktera se nese v pomalejším a minimalističtějším duchu. Naprostým překvapením je potom poslední Summer Blues, kterou si Vytásek doslova užívá, a která zase evokuje zakouřený bar kdesi na maloměstě.

Texty jsou na tom podobně jako hudba; nic převratného. Nejvíce probíraným tématem je tu, jak jinak, láska. A zatímco v anglických písních nevadí klišovité texty, protože pro angličtinu je to přirozenější, ty české bohužel leckdy připomínají tancovačkové oplodňováky.

Jan Vytásek mě tedy příliš neoslovil, a i přesto, že je talentovaný zpěvák i hudebník, působí jeho deska jako chladný produkt.

Jan Vytásek – Lost and Found

Vydáno: 2008

Vydavatelství: Good Day Records

Celkový čas: 66:11

Seznam skladeb: Lost And Found, Shine Through The Night, So Little To Long For, I Swear To You, Book Of My Dreams, Foolish Things, Taken By A Surprise, The Day When I Met You, One More Chance, Lonely Nights, Summer Blues, CZ Bonusy: Jen málo schází nám, Od chvíle co Tě znám, Přísahám, Bez Tebe noci prázdný jsou

Hodnocení: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jan Vytásek: Lost and Found