×
TOPZINE.cz

Jamiroquai přicházejí s novým albem

FOTO: JamiroquaiPět dlouhých let museli fanoušci anglické skupiny Jamiroquai čeka na nové studiové album. To nese název Rock Dust Light Star a oficiálně spatří světlo světa v pondělí 1. listopadu. My vám s malým předstihem přinášíme drobnou ochutnávku.

FOTO: Jamiroquai
Zpěvák Jay Kay stále rozšiřuje svou sbírku klobouků, Zdroj: vydavatel alba

Skupina Jamiroquai vznikla v roce 1992. Charakteristická pro ni není jen zvláštní a živelná směsice funky, elektroniky, jazzu, acid jazzu, popu a rocku, ale také zjev zpěváka Jay Kaye, zejména jeho kloboukové kreace. Jamiroquai se postupně vypracovali na jednu z nejúspěšnějích britských kapel. Prodali více než 35 miliónů alb po celém světě, v hitparádách bodovali s více než dvaceti hity a v roce 1997 obdrželi cenu Grammy.

Rock Dust Light Star, v pořadí sedmé studiové album kapely Jamiroquai, bylo natočené celé s živými nástroji a při jeho tvorbě bylo použito jen naprosté minimum počítačových efektů. „Všechno na této desce je natočeno živě. Je to opravdová nahrávka kapely. Poslední album bylo sice fantastické, ale jako celek znělo hodně sterilně. Tentokrát jsme na desce chtěli zachytit atmosféru našich živých koncertů,“ uvádí ke vzniku nové desky Jay Kay.

Už před vydáním alba vypustili Jamiroquai do světa dva singly: White Knuckle Ride a Blue Skies. Prohlédněte si video k prvně jmenovanému – možná vám ulehčí rozhodování, zda zítra vyrazit pro nový úlovek do vaší hudební sbírky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..