Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jameson Cult Film Club se tentokrát navrátil do budoucnosti. A dorazil i Elvis!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

6. 2. 2011

!Reportáž!Jameson Cult Film Club se konal v Praze již podruhé, tentokrát se nesl v duchu trilogie Návratu do budoucnosti od Roberta Zemeckise. Promítalo se opět na velké plátno a sličné slečny rozdávaly drinky z whiskey Jameson. Vyrovnala se druhá akce předchozím Vetřelcům?

Na promítání tekla whiskey proudem!, Foto: Anna Kopecká, Topzine.cz

Listopadové promítání Vetřelců se ale lišilo v jedné podstatné věci – nebylo pro veřejnost. Lednový Návrat do budoucnosti byl proto první akcí v rámci tohoto projektu, na niž si mohl zakoupit lístky za 129 Kč (včetně všech poplatků) úplně každý. Také se o ně strhla nákupní horečka, a po několika dnech už nebyly k sehnání.

Každý byl totiž navnaděn fotkami z prvního promítání, kde ze zdí visel sliz a celý sál byl laděn do temně zelené. I tentokrát se autoři snažili sladit prostory s filmem, ovšem ne už tak úspěšně.

Doktor a Marty byli asi na drogách

To, že se nedal sehnat skutečný DeLorean, je celkem pochopitelné při jeho ceně. Škoda jen, že za baviče večera byla vybrána jakási dvě individua, která byla převlečená do šatů doktora Browna a Martyho McFlye (hlavní hrdinové Návratu do budoucnosti). Vtipnost je jeden aspekt, směšnost hraničící s trapností ale už druhý… Jejich performance a snahy o skeče pak spolu s vystoupením Elvise Presleyho spíš připomínaly kamarády, kteří to přehnali s hulením.

Jameson Cult Film Club se potýkal ještě s jedním problémem, a to přesouváním do jiného sálu. Původně plánovaný klub Lávka totiž nestačil obrovskému zájmu a diváci by se do něj jednoduše nevešli. Proto se akce pár dní předem narychlo přesouvala do Retro Music Hall.

Něco vám vadilo? Klidně napište pořadatelům

S tím vším se dá ale příště něco udělat a pořadatelé jsou i nakloněni kritice, která jim pomůže příští promítání vylepšit. Nesmíme totiž zapomínat, že šlo o první akci v rámci Jameson Cult Film Club pro veřejnost. A poprvé obvykle nebývá perfektní vůbec nic, že.

Teď už se jen fanoušci dohadují, kdy bude další promítání a jaký snímek se tentokrát vybere. Padají tipy jako Indiana Jones, Hvězdné války či Krotitelé duchů. Podobně jako v zahraniční podobě filmového klubu, který sponzoruje irská whisky Jameson, totiž musí jít o dílo, které je svým způsobem kultovní. Není potřeba žádná velekvalita a lá Fellini, hlavní je zábava a hlášky, kterými by byl film napěchovaný a veřejnost by je znala. Sami pořadatelé k příštímu výběru píší na své fan page: „Film ještě vybraný není, ale máme už užší výběr. Je to otázka práv, lokace, rozpočtu a načasování.“

Elvis se vrátil jen kvůli nám, Foto: Anna Kopecká, Topzine.cz

Snad se můžeme těšit na kvalitní podívanou. Návrat do budoucnosti byl pouštěn z Blu-ray s českými titulky, a to je pro běžného diváka celkem rarita – ne každý má na takový přehrávač peníze. Navíc cena lístku je ještě pořád nižší, než stojí do multiplexu a zahrnuje i welcome drink – takže co chtít víc?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jameson Cult Film Club se tentokrát navrátil do budoucnosti. A dorazil i Elvis!