Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

James McAvoy ztvární Profesora X v připravovaném X-Men: First Class

Komiksový a filmový hit X-Men se příští rok dočká pokračování. Na veřejnost se dostávají první informace a my je pečlivě sledujeme. Známe jméno režiséra, první obsazení a o čem snímek bude. Čtěte dál!

James McAvoy, Zdroj: archiv

Produkční studio 20th Century Fox začíná pomalu zveřejňovat první detaily k připravovanému snímku X-Men: First Class. Americká premiéra je prozatím plánována na 3. června 2011 a už se také ví, že režie se ujal Matthew Vaughn (u nás se v současnosti promítá jeho Kick-Ass, u kterého se také plánuje pokračování).

Kromě data premiéry, jména režiséra a pár detailů ohledně děje, je další zveřejněnou informací zatím jediné herecké jméno – James McAvoy. Kromě něj zatím nebyl potvrzen nikdo další, takže není jisté, jak bude nejnovější X-Men konkrétněji vypadat. McAvoy v něm ztvární mladého Charlese Xaviera neboli Profesora X, což je mutant a celosvětově uznávaný telepat. Tuto roli plešatého vědce upoutaného na vozík ztvárnil v předchozích třech filmech Patrick Stewart.

Profesor X (Patrick Stewart), Zdroj: archiv

Dějově se bude X-Men:First Class vracet ještě kus před předchozí X-Men Origins: Wolverine z roku 2009. Tentokrát bude příběh sledovat Charlese Xaviera a Erika Lehnsherra předtím, než přijali jména Profesor X a Magneto. V té době byli oba ještě velmi blízcí přátelé pracující na společném projektu – zabránit spolu s dalšími mutanty nejhorší hrozbě, jakou kdy lidstvo poznalo.

James McAvoy je u nás známý především díky svým rolím v prvních Letopisech Narnie a akčním Wanted z roku 2008, kde si zahrál po boku Angeliny Jolie. Nedávno se spekulovalo o natáčení druhého dílu, ale vzhledem k tomu, že Jolie svou roli odmítla, z plánů sešlo. V nejbližší době tak McAvoye uvidíme buď v The Conspirator Roberta Redforda anebo až v X-Men: First Class.

Natáčení X-Men: Firs Class by mělo začít letos v létě s tím, že bližší detaily bude produkční studio zveřejňovat postupně. Dalo by se ale čekat, že nejznámější postavy ze tří dosavadních X-Men snímků se na plátně objeví znovu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James McAvoy ztvární Profesora X v připravovaném X-Men: First Class