Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

James Cameron mluví do vědy: Planeta Mars bude ve 3D díky Avatarovi

Redakce

Redakce

9. 5. 2010

Režisér tolik známého 3D filmu odehrávajícího se na planetě Pandora pomůže natáčet na Marsu. Díky úspěšnosti jeho filmu Avatar začaly filmová studia více prosazovat 3D technologii. Nyní Cameron přesvědčil i tým NASA. Sonda Curiosity chystající se na Mars tak pravděpodobně bude vybavena 3D kamerou.

Sonda Curiosity

Zdroj: science.nasa.gov

Curiosity má směrem k Marsu odstartovat příští rok. Na své misi má zjistit, zda na Marsu mohl být život. 3D kamera byla původně vyškrtnuta z finančních důvodů, ovšem Cameronovi se úspěšnou 3D technologii podařilo prosadit. Tím se James Cameron dostal na list členů výzkumného týmu.

Sonda Curiosity

Zdroj: science.nasa.gov

Film versus věda

Ačkoli je myšlenka zobrazení Marsu 3D skutečně zajímavá, mluví se i o pokusu o získání publicity pro tento projekt. Nicméně nyní je kamera ve vývoji. Podle Michaela Malina, který je vedoucím vývoje 3D vesmírné kamery, sice bude mít tato technologie jisté plusy zužitkovatelné pro vědu, avšak nezbytností 3D pohled není. Je tedy zajímavé být svědky průniku moderních filmařských novinek do světa vědy a zatraktivnit ji tím pro veřejnost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James Cameron mluví do vědy: Planeta Mars bude ve 3D díky Avatarovi