Menu
TOPZINE.cz
Hudba

James Blunt roztočí i vaši párty

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

19. 11. 2010

Anglický zpěvák, jenž v únoru oslaví své sedmatřicáté narozeniny, vydal album, na kterém najdete spoustu zajímavostí.

James Blunt

James Blunt, Foto: youtube.com

James Blunt už není tím nazdárkem, který zpíval jeden zamilovaný cajdák za druhým, možná pro Petru Němcovou. CD s názvem Some Kind Of Trouble překvapuje už od začátku.

První zajímavostí bylo vyjmutí bookletu z krabičky disku, kdy jsem měl možnost nahlédnout na akordy všech písní tak, že si je zkouším hrát od první chvíle vybalení. Samozřejmě včetně slov.

Dalším překvápkem je vložení kompaktu do mechaniky v počítači. Nestačil jsem zírat. Najednou jsem byl připojen na webové stránce tohoto kompaktního disku. Tam jsem mohl jako majitel originálního CD vidět videoklipy, které nikdo jiný než vlastník disku nespatřil. A také nabídne stáhnutí písně If Time Is All I Have. V živé verzi.

Co teprve po spuštění CD v přehrávači hudby. Hned první Stay The Night mění Bluntovy zajeté slaďáky v něco jiného. Rytmická písnička nutící k popěvování refrénu. „Ooooh ooooh oh, stay the night“ je prostě neodolatelná. Pro dřívějšího Blunta nerytmické tóny jen doplní tento fajnový song.

James Blunt

James Blunt, Zdroj: archiv

Taková Dangerous se blíží stylu Jamese Blunta v jeho začátcích, ale prostě a jednoduše je to jinak. Basová kytara, klavír a akustická kytara dohromady neudělá v podání zpěváka z britských ostrovů takový slaďáček jako kdysi. A nade vší pochybnost tomu tak být nemělo.

Skladby Best Laid Plans a So Far Gone jsou typické rádiovky. Takové nemastné neslané, ale přesto velice dobře poslouchatelné.

Superstar, jak zní název šesté písně na kompaktu, zpívá James o tom, jak kdosi nechtěl být onou Superstar, ale Reality TV ho v Americe zabila. Song plný otázek je ale také velice svižnou věcičkou.

Ve skladbě, jakou je I´ll Be Your Man, si dokážete představit své pohozené tělo kdesi na pláži a Jamese Blunta, který chodí kolem vás s kytarou a hraje tuto veselou skladbu. A hlavně jeho vyslovené klišé zní tak strašně krásně…

Co říci k jedenácté, If Time Is All I Have. Asi to, že při slovech: „Want you say my name. One time, please… Say my name…“ vám připadá, jako by se zastavil svět. A James Blunt ho jediným slovem znovu roztočí.

Toto album není tím, co jsme od Blunta zvyklí slýchávat, ale nejde o sestup níže. Naopak. Konečně se na jeho CD najde nejen oplodňovák, ale také veselejší a rytmičtější skladby. Spolu s bonusy jde o jedno z nejpovedenějších CD v letošním roce, zapadajících do tohoto hudebního žánru.

James Blunt – Some Kind Of Trouble

Vydáno: 2010

Celkový čas: 41:07 min.

Skladby: Stay The Night, Dangerous, Best Laid Plans, So Far Gone, No Tears, Superstar, These Are The Words, Calling Out Your Name, Heart Of Gold, I´ll Be Your Man, If Time Is All I Have, Turn Me On + Bonusy

Vydalo: Supraphon / Warner Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

James Blunt roztočí i vaši párty