Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jaký parfém si přát pod stromeček? Vyberte si z novinek roku 2012

Redakce

Redakce

3. 12. 2012

Vánoce se blíží již mílovými kroky. Pokud ještě nevíte, o co si Ježíškovi napsat, inspirujte se čtyřmi okouzlujícími parfémy, které si zamilujete!

FOTO: Parfémy-vánoce-2012

La Petite Robe, La Vie Est Belle, Coco Noir, Dot Zdroj: polyvore.com

Větvička šeříku, vůně fialek, keřík růží, vůně jasmínu i vůně lesa, to jsou vůně, které známe všichni. Tvůrce parfémů lze nazvat jako šéfkuchaře vůní, jejich um spočívá v promyšlení, zkombinování a vypilování vonných prvků. Je v pořádku, že ne všem voní stejný parfém. Co zbožňuje jeden, nemusí sedět druhému. Vybrali jsme pro vás novinky roku 2012 z kuchyní voňavek známých módních značek.

Jak vybrat ten správný parfém?

Před začátkem vonného představení malý úvod. Parfém se skládá ze tří složek, kdy jedna druhou doplňují. Tyto tři složky, jimiž je hlava, srdce a základ parfému, se uvolňují postupně. Nejdůležitější a nejvýraznější složkou je hlava parfému. Dá se říci, že hlava parfému je to první, co po aplikaci ucítíte. Má tedy velký vliv na dojem z parfému. Srdce parfému se uvolňuje po odeznění hlavy. Základ parfému lze vysvětlit takto: ráno provedete vonný rituál a večer, po celodenním shonu si přičichnete k zápěstí, bude to právě základ, co ucítíte.

1. Guerlain, La Petite Robe Noire

Vůně s povahou chameleona. Pomaloučku se přizpůsobuje pokožce. Přes počáteční silnou a výraznou vůni se mění na velmi příjemnou, kořeněnou a podmanivou. La Petite Robe Noire si vás získá svým nenuceným, avšak zapamatovatelným otiskem. Parfém obsahuje prvky červeného rybízu, růže, vanilky, kosatce a dalších, kvalitně zkombinovaných látek. Flakón vystihuje poselství parfému, je hravý a nezapomenutelný. Vůně stvořená pro mladou ženu, která si ráda užívá života.

2. Lancome, La Vie Est Belle

Krása se skrývá v dokonalosti. La Vie Est Belle je parfém, který vás bude provázet celý den. Je to přirozená vůně pro silnou, sebevědomou a soběstačnou ženu. Stačí jednou přičichnout a budete lapena do spárů této lehce nasládlé vůně. Parfém obsahuje stopy černého rybízu, jasmínu, tonky i vanilky. Všeho s mírou tak, aby se vám sice podlomila kolena, ale nezamotala hlava. Tuto vůni ocení ženy, které už našly své místo na světě a postupně dosahují svých snů.

3. Chanel, Coco Noir

Přivonět, zavřít oči a nechat se unášet hudbou z bujarých plesů smetánky z dob, kdy ženám v korzetech překypovaly bujaré vnady. Coco Noir je výrazná, těžší vůně pro významné události. Uhrančivá vůně vás sevře a nepustí. Název Noir nezískala vůně nadarmo, opravdu se ponoříte do hlubokého světa s pozlátkem na povrchu. Hořký grapefruit zjemňuje narcis, vše dotváří santalové dřevo. Tento parfém není pro každou z nás, lépe řečeno, ne na první přičichnutí. Postupně si svou oběť omotává kolem prstu, až ji lapí do svého temného, voňavého světa.

4. Marc Jacobs, Dot

Veselá, hravá, svěží, lehká a mladistvá vůně. Takto lze shrnout dosud poslední parfémový počin toho bravurního módního návrháře. Flakón představuje berušku a v duchu veselé nálady se nese i její vůně. Veselá, mladá, avšak ne přeslazená! Marc Jacobs dbá na detaily, vůně Dot je perfektní pro věčné optimistky, které jsou hlavou v oblacích a nohama pevně na zemi. Pitahaja, kokos, stopy pomeranče a další vás dostanou do euforie.

The YouTube ID of ZEfh1Hj4AJI&feature=fvwrel is invalid.

Pokud vás některá z těchto vůní zaujala, můžete si ji vyzkoušet v každé větší parfumerii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaký parfém si přát pod stromeček? Vyberte si z novinek roku 2012