Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jaký materiál pyžama nebo noční košile je pro spánek nejlepší?

Spánkem trávíme každý den několik hodin času. Naše tělo ho potřebuje, aby zregenerovalo a načerpalo síly do dalších dnů. To ale nepůjde, když spánek nebude klidný a kvalitní. Jen si představte, že se v noci neustále probouzíte celí zpocení a nemůžete usnout. Ráno sotva otevřete oči. Víte, že na kvalitu spánku má velký vliv i to, v čem spíte?

Spát v pyžamu, nebo bez něj?

Noční košile, pánské pyžamo a dámské pyžamo patří mezi základní výbavu našich šatníků, přesto se mezi námi najdou tací, kteří na sobě v noci nic z toho nesnesou. Omezovalo by je to totiž v pohybu a o kvalitním spánku by si mohli nechat leda zdát. Spát jen tak ale není pro každého, navíc se časem preference často mění.

Pyžamo

Jak vybrat to nejlepší pyžamo nebo noční košili?

Někdo dá přednost pyžamu s krátkým rukávem a šortkami, další dlouhému rukávu a dlouhým kalhotám. Jiný preferuje noční košili, další zase moderní overal na spaní. Variant je nespočet, jedno mají ale všechny společné. Noční úbor nesmí nikde tlačit, svírat, ani omezovat, stejně tak se v něm nesmíme zbytečně potit. Jen tak se můžeme těšit na zdravý spánek. Co na to má vliv? Jednoznačně materiál pyžama!

Pyžamo vybírejte rozumem, ne očima

Možná si říkáte, že to, v čem spíte nikdo kromě vašich blízkých neuvidí. Proč byste tak řešili, co si na sebe vezmete a z čeho to bude? Výběr úboru na spaní ale není radno podcenit, přeci jen je v těsném kontaktu s naší pokožkou. Když se navíc ještě přikryjeme peřinou, není se čemu divit, když se zpotíme. I to je jeden z důvodu, proč záleží na volbě materiálu, ze kterého bude pyžamo nebo noční košile ušita.

  • Máte potíže s nadměrným pocením? Vyhněte se umělým materiálům, přednost dejte třeba bavlněnému pyžamu.
  • Je vaše pokožka citlivá a potýkáte se s ekzémem? Sáhněte raději po bezešvém pyžamu, ideálně tomu z bambusových vláken.
  • Jemné a lehké bude pyžamo z bavlny s příměsí lycry.
  • Pot dobře saje viskóza, která je pevná, nemačká se a najdete ji pod označením Modal nebo Tencel.
  • Máte rádi teplo a pohodlí? Vsaďte na flanel, který vás zahřeje i během chladných nocí. Další možností je jemný mikroflanel.
  • Nejen v letních měsících, kdy toužíme po ochlazení, je příjemná dámská noční košile z lesklého saténu. Víte, že nejde o žádný druh materiálu, ale o druh tkaní? Nejkvalitnější satén je z přírodního hedvábí.
  • Chcete se svému partnerovi líbit? Vsaďte na sexy pyžamo s trochou krajky.
Pyžamo

Víte, že když bude mít materiál, ze kterého je pyžamo ušité, vysoký obsah polyesteru, bude se vám s největší pravděpodobností špatně spát? Takový materiál totiž špatně saje pot, vy se pak probouzíte celí zpocení.

Dalším důležitým parametrem je dobře zvolená velikost. Jak dámská noční košilka, tak dlouhé nebo krátké pánské pyžamo vám musí padnout. Nespoléhejte se na to, jakou velikost oblečení nosíte

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jaký materiál pyžama nebo noční košile je pro spánek nejlepší?