Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Jaký je současný městský folklór? Streetart se představuje v Trafačce

Redakce

Redakce

14. 8. 2012

OBR: Contemporary City Folklore v TrafačceKdo si láme hlavu nad tím, jaký je současný ráz městské kultury anebo ji chce objevit ještě o trochu víc, měl by do poloviny srpna navštívit výstavu v Trafačce. Pod názvem Contemporary City Folklore zde vystavují dva autoři.

OBR: Contemporary City Folklore v Trafačce

Milovníci surrealismu si rozhodně přijdou na své. Zdroj: Trafačka

Ve vysočanské Trafo galerii najdete ochutnávku současného pouličního umění. V rámci této výstavy se spojili dva umělci. Jedním je Marek Nenutil neboli Openmindz360 a druhým je Sasanca.

Technikou Martina Nenutila je olej a akryl. Svá díla následně finalizuje sprejem. Na výstavě můžete spatřit jeho zachycení industriálního prostředí. Původ autora se rozhodně odrazil v jeho tvrobě a mezi obrazy rozeznáte například důl Bezruč. Často využívá kombinace kolážních postav v absurdních situacích.

Nenutil neboli Openmindz360 dále vystavil sérii pod názvem „Mrtvé duše“. Jedná se o různé objekty a instalace, které pojí téma smrti, tajemna a surrealismu.

OBR: Contemporary City Folklore v Trafačce

Oba umělci původně tvořili streetartové duo.

Sasancova díla jsou více grafická. Jedná se o sítotisková plátna, která jsou domalovávaná štětcem a sprejem. Jeho díla jsou také spíše surrealistická. Vidíme u něj klasické motivy pouličního umění.

Indoorový streetart

Oba autoři tvoří už od útlého věku. Před deseti lety spolu založili již zaniklou streetartovou skupinu Heroes.Avantgarden. Nyní již tvoří každý zvlášť. Ačkoliv oba pochází z Ostravy, nevystavují v Praze poprvé.

Tuto výstavu by si rozhodně neměl nechat ujít žádný fanda streetartu, který v pražských ulicích marně pátrá po kvalitní tvorbě.

Contemporary City Folklore: Openmindz 360 & Sasanca

Trafo Gallery

28.7. – 19.8. 2012

Denně mimo pondělí 15.00 – 19.00

Vstup zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaký je současný městský folklór? Streetart se představuje v Trafačce