×
TOPZINE.cz

Jakub Janda se před závody v Harrachově inspiroval Andre Agassim

Se smíšenými pocity vnímají čeští skokané na lyžích začátek letošní sezóny. Zatímco Jan Matura pravidelně boduje a Jakubu Jandovi slušně vyšla druhá polovina závodního víkendu v Lillehammeru, Antonínu Hájkovi se zatím na povedené závody v loňské sezóně navázat nepodařilo. O nadcházejícím víkendu čekají české reprezentanty závody na domácím můstku v Harrachově.

Jakub Janda
Jakub Janda (v pozadí) na tiskové konferenci před závody světového poháru v Harrachově Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Sezóna skokanů na lyžích 2010/11 má za sebou čtyři závody. Po třetím z nich se nejvýše z českých závodníků trochu překvapivě vyhoupl Jan Matura. V neděli ho sice v průběžném pořadí předskočil Jakub Janda, i tak má ale Matura z prvních závodů dobré pocity. „Chtěl jsem bodovat v každém závodě, což se mi povedlo,“ pochvaluje si třicetiletý skokan.

K víkendovým závodům se vrací i Jakub Janda. V sobotu se sice neprobojoval do druhého kola, v neděli ale už dokázal bodovat solidním sedmnáctým místem. Jak se Janda, který se potýká s problémy se zády, dokázal s obtížemi vyrovnat? „Ze soboty na neděli jsem spal na zemi. Andre Agassi měl prý podobné problémy a všude na hotelích spal na zemi. Tak jsem to taky zkusil a opravdu to pomáhá. V neděli jsem se cítil úplně jinak,“ popisoval léčebné metody Janda.

Podle představ se nedaří Antonínu Hájkovi. Držitel českého leteckého rekordu se na menších můstcích zatím nemůže chytit. „Nepovedlo se mi pár skoků. Čím víc chci, tím hůř to jde. Jsem ale přesvědčen, že se to zlepší,“ nevzdává se Hájek, který stejně jako ostatní reprezentanti upíná své naděje právě do Harrachova.

Reprezentační tým skokanů na lyžích
Reprezentační tým skokanů na lyžích (zleva Hájek, Janda, Matura, Koudelka, Hlava, Sedlák) Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Tam se čeští skokané představí po několikaleté pauze. „Na domácí závody se hodně těším. Doufám, že vyjde počasí, přijde co nejvíce lidí a bude výborná atmosféra,“ přeje si další z českých závodníků Roman Koudelka, který letos bodoval zatím jen osmnáctým místem v Kuusamu.

Soutěžní víkend v Harrachově začíná v pátek v podvečer kvalifikací, na kterou v sobotu a neděli navážou samotné závody. Lístky na celý víkend jsou ještě stále k dispozici.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..