Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Jaksi Taksi nahání lid k volebním urnám. V novém videoklipu

Redakce

Redakce

23. 10. 2013

Punk se vždy vyměřoval proti nacismu, komunismu, rasové diskriminaci, konvencím i politice, a tak není divu, že pražská punkrocková kapela chvíli před volbami přišla s politickým klipem. Tentokrát však skupina proti stavu současné politiky jen neprotestuje. Tentokrát nás punkáči vyzývají k volební účasti.

FOTO: Jaksi Taksi

Jaksi Taksi vyrazili agitovat do pražských ulic. Reprofoto: youtube.com

Jaksi Taksi jsou proti současnému stavu politiky odjakživa. Klip Víme svý však jen nekomentuje současné chlebodárce, pražští punkáči se rozhodli tentokrát i zavelet k boji. Tentokrát Jaksi Taksi volají národ k volbám.

,,Vždy jsme měli část písní týkajících se společenských poměrů. Psát písně bohužel nestačí.  Pokud chceme opravdu něco změnit, můžeme udělat několik věcí, třeba jít do politiky. Tou nejmenší věcí je jít k volbám,“ vyzývá kapela v úvodu klipu.

Nejnovější klip kapely se odehrává po pražských ulicích, před sídly ministerstev a pod falešnými billboardy, které parodují skutečná předvolební motta různých politických stran. Jaksi Taksi v něm řádí a všemožně provokují, jak je pro punkáče zvykem.

Výprodej politiků

Klip však i nutí své diváky k zamyšlení a snaží se dát nám na politiku jiný pohled ,,Politik není svatý obrázek, není to vládce ani pan král. Je to správce našich peněz, údržbář, který je odpovědný za chod státu. Politici nejsou vládci, jsou to naši zaměstnanci, my je platíme z daní. Neplatíme je za to, aby se hádali, ale za to, aby spravovali naši společnou kasu, a měli by se bát hněvu voličů – svých zaměstnavatelů,“ připomíná kapela.

Volby a politika vůbec je velice aktuální téma. A většina občanů si uvědomuje, že je potřeba změna. Ta však přijde až tehdy, až po ní bude hlasitě voláno. A síla křiku lidu se počítá podle počtu hlasů, které volají/volí. A když máte pocit, že v současné politice není nikdo, kdo by stál za to, aby dostal váš hlas, tak i na to má kapela odpověď a stát srovnává s obchodem. ,,Byť vybírat svého zástupce mezi hluchým, slepým, kulhavým nebo přihlouplým není lehké. Ale v obchodě si často vybereme i ve slevách či výprodeji,“ uzavírají své prohlášení Jaksi Taksi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaksi Taksi nahání lid k volebním urnám. V novém videoklipu