×
TOPZINE.cz

Jaké zvolit osvětlení do kanceláře?

Osvětlení kanceláře
Zdroj: Shutterstock

Mnozí lidí, kteří pracují u počítačů v kancelářských místnostech, mívají dříve či později potíže se zrakem. Je to dáno nejen tím, že neustále hledí do monitorů, ale především špatným osvětlením. Kancelářské osvětlení tak hraje důležitou roli nejen z hlediska komfortu při pracovní činnosti, ale má vliv rovněž na zdraví zaměstnanců.

Podhledová svítidla jsou praktická a trvanlivá

Mezi kvalitní kancelářské osvětlení, jež by se do tohoto typu místností mělo co nejvíce používat, patří podhledová svítidla. Jejich výhodou je fakt, že použijí-li se k nim odpovídající LED zářivky, potažmo LED žárovky, dokážou světlo rovnoměrně rozprostřít po celém interiéru, takže zde nevznikají místa s ostrým jasem, ani prostory, kde je větší temno. Podhledová svítidla mají kromě jiných vlastností dlouhou životnost a řadí se k úsporným variantám osvětlení, tudíž mají na pracovištích také ekonomický význam.

LED varianty světel

Moderní řešení pro kanceláře přinášejí LED panely. Mají charakteristické bílé světlo, jež je lidskému zraku mnohem přirozenější nežli běžné žárovky. LED panely se hodí rovněž pro podhledová svítidla. Oproti tradičním zářivkám se u nich nemusíte bát pomalého náběhu a nepříjemného blikání vždy, když je zapnete. Kromě toho vás při práci nebudou rušit, neboť jsou prakticky nehlučné.

Prodejce moderních kancelářských svítidel

Hledáte-li dobrý příklad toho, jak může kancelářské osvětlení vypadat a mít potřebnou kvalitu, zvolte například osvětlení MODUS. Produkty této a mnoha dalších významných značek, které se specializují (nejen) na kancelářské osvětlení, najdete v renomovaném internetovém obchodě kvelektro.cz. K dostání jsou zde LED panely, podhledová svítidla i zmíněné LED zářivky. Nevíte-li si rady s tím, jaké řešení zvolit, ve zmíněném obchodě vám jistě rádi pomohou vybrat ten nejvhodnější typ tak, abyste do budoucna měli v kanceláři ideální světelné podmínky v každé denní i noční hodině.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..