Menu
TOPZINE.cz
Finance

Jaké výhody má studentský bankovní účet?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

14. 10. 2022

Přemýšlíte o založení svého prvního účtu a zvažujete variantu pro studenty? Pak si jistě kladete otázku, jaké má vlastně takový studentský účet výhody. Poradíme vám.

K čemu je bankovní účet jako takový?

Nejprve si odpovězme na otázku, k čemu je vlastně potřeba studentský bankovní účet. Po 15. narozeninách může sloužit k výplatě mzdy za první brigádu. Stále více podnikatelů totiž i v případě brigádníků preferuje výplatu mzdy na účet, mzda v hotovosti se pomalu stává spíše raritou.

Bankovní účet je nejbezpečnějším způsobem, jak uložit finance. Je zde minimální riziko ztráty, či dokonce zcizení peněz, což se o úsporách uložených doma v hotovosti rozhodně říct nedá. Díky dalším snadno dostupným bankovním produktům – v první řadě jde o spořicí účet – navíc můžete své úspory dokonce zhodnocovat. Chráníte je tak před poklesem hodnoty vinou inflace.

Zřídíte-li si k účtu kartu, můžete z něho následně snadno platit za zboží a služby, aniž byste museli mít v peněžence hotovost.

Výhody, na které banky lákají studenty, se změnily

V období před přibližně 10 až 20 lety se studentské účty lišily od těch „dospěláckých“ v základních parametrech. Typickým benefitem bylo například vedení účtu zdarma po čas studia. Jinak totiž bylo běžné, že klienti platili bance poplatek za vedení účtu.

Jenže dnes je realita trochu jiná. Prakticky všechny banky nabízejí všem svým klientům zdarma nejen vedení účtu, ale i posílání a přijímání plateb. Zdarma jsou i platební karty, výběry z bankomatů a prakticky všechny další nejčastěji používané služby.

Banky ale o studenty – zcela nové klienty, kteří u nich mohou vydržet desítky let – stojí. Co tedy nabídnout studentům navíc?

Získejte zajímavé vstupní bonusy

Banky lákají studenty na odměnu za založení účtu. A tak jen za to, že si studentský účet u některé banky zřídíte, můžete získat odměnu v řádu stovek až jednotek tisíc korun.

Další odměny můžete získat za provedení první platby na internetu nebo třeba za platbu chytrými hodinkami, podobné akce nabízí například tuzemská mBank.

Výběry zdarma i ve světě

Výběry ze zahraničních bankomatů mají klienti tuzemských bank stále často zpoplatněné. Banky jdou v tomto ohledu studentům naproti. Vědí, že mladá generace je v zahraničí jako doma, a proto ke studentským účtům často nabízejí určitý počet výběrů hotovosti z bankomatů zdarma nejen po celé ČR (tj. včetně bankomatů konkurenčních bank), ale i v zahraničí.

Zajímavější úrok

Studenti se někdy mohou dočkat i vyššího úroku u spořicích produktů, případně odpuštění některých poplatků za specifické služby. Zajímavější mohou být i možnosti půjček pro studenty. Vše je ale velice individuální, ve vámi vybrané bance vám jistě se vším ochotně poradí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké výhody má studentský bankovní účet?