Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jaké to je žít mezi odpadky? V novém madridském hotelu vyrobeném ze smetí znají odpověď

Samcová Jana

Samcová Jana

24. 1. 2011

FOTO: OdpadkyNeumíte si představit, že byste jednoho dne přišli o střechu nad hlavou a museli se na ulici obklopit odpadky a smetím? Právě takovou zkušenost nabízí zbrusu nový hotel ve španělském Madridu, který je postavený z vyhozených věcí.

FOTO: Odpadky

Ilustrační foto, Zdroj: wikipedia.cz

Hotel s pěti pokoji byl postaven na Plaza de Callao jako součást Mezinárodního turistického veletrhu konanému v těchto dnech v Madridu. Tvůrce neotřelého nápadu doufá, že svým kontroverzním dílem upozorní na problematiku znečištění oceánů a přitáhne pozornost veřejnosti k obrovskému množství odpadu produkovaného masovou turistikou v Evropě. „Postavil jsem Beach Garbage Hotel proto, že oceány této planety jsou největšími skládkami odpadu,“ uvedl německý umělec Ha Schult pro tiskovou agenturu AFP.

Zdi Beach Garbage Hotelu (v překladu doslova Hotel Smetí z pláže) jsou pokryty nánosy odpadků, které na pláže vyvrhl příliv, smetím ze skládek a dalšími předměty zakoupenými na bleších trzích. Okolo třiceti až čtyřiceti procent odpadního materiálu, jenž tvoří strukturu prozatímního penzionu, bylo nalezeno na plážích ve Velké Británii, Francii, Německu, Itálii a Španělsku.

Mluvčí projektu Rose Piqueras uvedla, že cílem celé akce je předvést kontrast mezi obrazovými výjevy z katalogů cestovních kanceláří a skutečností. „Chceme ukázat, čím by se naše dovolená mohla stát, kdybychom nečistili pláže.“ Rose Piqueras ještě dodává, že nejhůře znečištěnými plážemi byly ty v jižní Itálii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké to je žít mezi odpadky? V novém madridském hotelu vyrobeném ze smetí znají odpověď