Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Jaké podoby může mít umění v našich domovech?

Pokud milujeme umění, je třeba říci, že to může mít desítky různých podob. V rámci některého si musíme udělat výlet mimo náš domov, ale některé lze obdivovat v něm samotném.

Příklad kytary s jemným dolaďováním u kobylky

Foto: Martin Palounek, TOPZINE.cz

A příklad? Třeba hudba a oblíbené hudební nástroje. Už dávno neplatí, že by hra musela být nutně jenom koníčkem našich dětí. I v dospělosti si totiž můžeme splnit sen a naučit se hrát – třeba jenom tak pro zábavu. Stačí trocha talentu, hudební sluch a kvalitní vybavení a můžeme začít. A co patří mezi nejoblíbenější možnosti posledních let? Rozhodně:

  • Klavír nebo piáno
  • Basová či elektrická kytara
  • Klasická kytara
  • Akordeony

V našich domovech můžeme obdivovat také výtvarné umění

Není to jenom hudba, ale je to také výtvarné umění, které můžeme v našich domovech velmi snadno a jednoduše mít a obdivovat. Základem by měly být hlavně obrazy, a to jak ty z galerií, tak i ty, které můžeme koupit také online. Často se může jednat o repliky oblíbených děl. A tak zatímco originál je finančně nedostupný, jeho legální kopie je příjemnou možností, jak mít na stěně dílo skutečně unikátní ve všech směrech. A kam se hodí nejvíce? Logicky do našich obývacích pokojů, kde dokážou dokonale dokreslit unikátní atmosféru našeho interiéru.

Podporujte i své děti

Ne vždy se ale na oblast umění musíte orientovat jenom vy sami. Možností, jak podporovat cit pro umění u vašich dětí, přináší třeba 3D puzzle. Na jednu stranu obyčejná skládačka, ale v rámci zobrazeného motivu s unikátním 3D efektem může být i toto označeno za určitý druh umění. Pokud zůstaneme u dětí, v jejich pokojích, je to také ideální možnost zajímavé dekorace. Navíc takové, kterou koupíte v rozloženém stavu a tak je jenom na vašich dětech, zda ji zvládnou složit. Hledáte-li originální a zajímavý dárek, s touto možností vedle zaručeně nešlápnete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké podoby může mít umění v našich domovech?