Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jaké pánské jeans se nosí? Rozhodně ty úzké

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

20. 10. 2017

Úzké džíny mají svou dlouholetou módní historii, kdy byly bezhlavě milovány, ale i zatracovány. Do módy se však stále navracejí a v letošním roce byly a jsou dokonce dominujícím prvkem. Staly se trendy stylem převážně mladých dam, ale neunikají pozornosti ani pánům. Spíše naopak jejich obliba u mužů graduje. A tak, pánové, noste tzv. slimky!

Tento styl kalhot vznikl okolo roku 1950, s populárními filmovými hvězdami a zpěváky té doby – Roy Rogers, Gene Autry, Marilyn Monroe, Sandra Dee. Zejména country hudba a její interpreti tak způsobili boom úzkých kalhot, který se ještě mnohonásobně zvětšil při narození rock and rollu. Slávu slim jeansů dokonale podtrhl milovaný a obdivovaný Elvis Presley.FOTO: Elvis Presley

V raných 60. letech byly zúžené džíny nošeny mnohými rockovými kapelami, včetně famózních Beatles a Rolling Stones. Na konci 70. let si je oblíbily punkové kapely – Sex Pistols, v 80. letech pro změnu kapely metalové – Metallica. A na konci osmdesátých a počátkem devadesátých k nim přešli i věhlasní Kiss a Bon Jovi. Úzké džíny nosily i hvězdy popového nebe jako Freddie Mercury či Michael Jackson. Jejich obliba však začala upadat a pomalu je vystrnadily džíny volné.

Avšak v roce 2000 si opět nacházejí zalíbení a navracejí se do módy, zejména té ženské, kdy se nosí zastrčené do bot, ale třeba i k balerínkám. A dnes? Opětovně se tento trend navrátil k mužům a ani hip-hopové a rapperové hvězdy, nejčastěji nosící hodně volné džíny, je nepomíjejí.

FOTO: Pánské džíny

Pánské úzké džíny – Levi’s® 519

Slimky čistých linií nabízejí správnou dávku rebelství i elegantní nedbalosti. Levi’s® představuje nový střih zúžených pánských džínsů – Levi’s® 519. Mají pět kapes, jsou super úzké a v souladu s nejnovějšími trendy ještě více zúžené v oblasti kotníků, ale nejkvalitnější strečový denim zaručuje dokonalé pohodlí.

Barvami sezóny jsou odstíny černé a temně modré, ale v kolekci najdete také vyšisované designy, budící dojem, že je s láskou nosíme už dlouhá léta.

Nadčasový styl džínů Levi’s® 519 je ovlivněný rock and rollem, proto kolekci představuje americká punkrocková kapela The Gaslight Anthem. Právě vydali nové album American Slang, které šplhá v amerických i evropských žebříčcích a v srpnu je představili také v Praze.

FOTO: Pánské džíny a košile

Pánské úzké džíny a kožená košile, Zdroj: Levis

Pokud chcete napodobit look pánů rockerů, můžete pětsetdevatenáctky doplnit jednoduchými tričky na tělo v bílé a černé. K úzkým džínům a tričku si můžete vzít vypasované nebo rovné temné džínové košile s pilovitými kapsami a mistrovsky zpracovanými detaily imitujícími záplaty nebo v provedení ze super kvalitní jehněčiny. Košile jsou ručně šité a nošením stárnou do dokonalosti.

A neměla by chybět projmutá džínska rebelského vzhledu, například ve verzi s pogumovaným povrchem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jaké pánské jeans se nosí? Rozhodně ty úzké