Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Jaké knihy si přeje redakce magazínu TOPZINE.cz pod stromeček? Nechte se inspirovat

Jitka Libigerová

Jitka Libigerová

2. 12. 2011

!Anketa!Zajímá vás, jaké knihy by si šéfredaktor a naše redaktorky přáli pod stromeček? Či jaké knihy hodlají darovat? Přečtěte si náš článek a hledejte nápady na vánoční dárky.

FOTO: Jakou knihu najdete pod vánočním stromkem vy?

Jakou knihu najdete pod vánočním stromkem vy?, Zdroj: sxc.hu

Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků z celého roku. Zasněžená romantická krajina, stavění sněhuláků, šálek horkého čaje s medem, pečení a pojídání cukroví, dodržování vánočních zvyků, kouzelné pohádky, zdobení vánočního stromečku, ale především rozjásané veselící se děti, kterým se splní sen, když dostanou od Ježíška vytoužený dárek.

Jaké knihy pod stromeček?

Pojďte se podívat, co by si naše redaktorky spolu s šéfredaktorem přečetli a jaké knihy by naopak věnovali oni pod stromeček někomu jinému. Třeba zde najdete skvělý tip na dárek pro své blízké. Vždyť darovat knihu je přece potěšení pro malé i velké.

Anketa:

 

  1. Jakou knížku si přeješ pod stromeček?
  2. Jakou knihu budeš darovat k Vánocům někomu?

Tereza Tlachová – zástupkyně editorky rubriky Literatura

1. Jelikož většina mých vánočních dárků bývá praktického rázu, jsem vždy na vrcholu blaha, pokud dostanu nějakou knihu. Kdybych si letos měla přát, která by to měla být, asi bych zvolila spojení příjemného a užitečného, tedy nějakou odbornou knihu o tématu, co mě zajímá. A jelikož je letos erbenovské výročí, tak třeba nějakou erbenovskou.

FOTO: Tereza Tlachová

Tereza Tlachová, zástupkyně editorky rubriky Literatura, Zdroj: Topzine.cz

2. Knihy jako vánoční dárek dávám velmi často a ráda, ovšem záleží na osobě obdarovaného. Mimo mísu určitě nebude detektivka nebo nějaký historický román či beletrie. Letos nám toho vyšlo dost, takže třeba nějaký Eco, Fulghum nebo Coelho někoho může potěšit.

Pavla Šimůnková – redaktorka rubriky Literatura

1. Pod stromeček si budu přát poslední knížku Jana Balabána Zeptej se táty. Už po ní koukám od té doby, co vyšla, ale zatím se mi ještě nedostala do ruky, tak si ji budu přát od našich k Vánocům.

2. Knížky ostatním pod stromeček většinou nedávám, jelikož nikdy nevím, co by koho potěšilo. Tenhle rok ale asi udělám výjimku a příteli koupím nějakou knížku o čajích a čajové kultuře.

Radek Lang – ředitel médií společnosti CzechNetMedia s.r.o., šéfredaktor TOPZINE.cz

1. Potěšil by mě nějaký pěkný komiks nebo něco aktuálního o vesmíru (s obrázky!). Písmenek mám dost na TOPZINE.cz.

FOTO: Radek Lang

Radek Lang, ředitel médií společnosti CzechNetMedia s.r.o., šéfredaktor TOPZINE.cz

2. Nad vánočními dárky ještě nepřemýšlím. Ale nejčastěji dávám známým knihy o jejich oblíbených režisérech/hercích/hudebnících atp.

Eva Marková – editorka a obchodní zástupkyně rubriky Literatura magazínu TOPZINE.cz

1. Má letošní přání jsou ryze studentská: potřebovala bych Umění překladu. Je to kniha téměř nesehnatelná, asi proto z knihoven postupně mizí. Asi si také budu muset ukradnout svůj výtisk. Pak by mi Ježíšek mohl donést nějakou pěknou obrázkovou encyklopedii v němčině, a pokud by mi chtěl udělat radost, tak třeba reprint Erotické revue.

FOTO: Eva Marková,Editorka a obchodní zástupkyně rubriky Literatura magazínu Topzine.cz  Foto: Jan Šilar

Eva Marková, editorka a obchodní zástupkyně rubriky Literatura magazínu TOPZINE.cz Foto: Jan Šilar

2. Bratříček dostane nějakou audioknihu, poslední dobou se do nich až podezřele začetl, u ostatních se budu rozhodovat asi velmi impulzivně, knižnímu daru ale neuniknou!

Klára Brázdová – editorka rubriky Zdraví a sex

1. Přála bych si nějakou knížku od Barbary Nesvadbové, protože i feminismus přijde někdy vhod.

2. Pro svou spolužačku kupuju Dějiny výtvarné kultury od Mráze, abychom se spolu mohly začít učit na tu maturitu.

Přinesla vám naše anketa nějaký tip na vánoční dárek? Pokud stále ještě tápete, na stránkách TOPZINE.cz můžete tipy na vánoční dárky hledat v celém období adventu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké knihy si přeje redakce magazínu TOPZINE.cz pod stromeček? Nechte se inspirovat