Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Jaké jsou prázdninové tipy na letní čtení editorů Topzine.cz?

Redakce

Redakce

25. 6. 2011

KOLÁŽ: Pestré čtení!Anketa!S nadcházejícím červnem se mládež školou povinná těší na vysněné dva měsíce volna, vysokoškoláci zase po úspěšném zdolání všech zkoušek na pár klidných chvil bez stresu. Editoři magazínu Topzine.cz si zajisté s sebou na prázdniny také pár knih přibalí. Chcete vědět, jaké jsou jejich horké letní tipy? Vzali jsme to pro vás pěkně zgruntu!

Jakou knihu si zabalíte s sebou o prázdninách, protože si bez ní nedovedete léto představit?

Pavlína Nouzová – Zástupkyně šéfredaktora, editorka rubriky Film a TV

FOTO: Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

Cormac McCarthy – Tahle země není pro starý. Už před čtvrt rokem mi tahle knížka byla doporučená jako úplně jiný kafe než film. Kvůli škole, práci a samozřejmě i filmovým recenzím ale nejsem schopná najít dostatek času, abych si ji přečetla. Zbývá tak jediné, zabalit si ji na cesty, až se budu ve vlaku nudit. Navíc je krásně tenká, takže do batohu jako dělaná.

Iveta Svobodová – Zástupkyně editorky rubriky Divadlo

Budu číst Kobolda, protože tvorbu R. Denemarkové považuji jednoduše za geniální, zasahující duši do hloubky a obohacující jazyk i literaturu. A pak už jen věci do školy, takže České země v evropských dějinách – 4 díly, Příběh umění od Gombricha a Na okraji chaosu… od Daniely Hodrové, Dějiny krásy a ošklivosti od Umberta Eca. Doufám, že toho stihnu víc! Ráda bych se ještě vrhla na „Udělej si ráj“ od M. Szczygiel, protože se mi líbil Gottland a tohle je údajně ještě lepší. Lehké, s nadhledem nezainteresovaného.

Tereza Janíková – Zástupkyně editorky rubriky Film a TV

FOTO: Michael Nyqvist jako Mikael Bloomkvist v trilogii Milénium

Michael Nyqvist jako Mikael Blomkvist v trilogii Milénium, Zdroj: distributor filmu

Trilogie Milénium: nenechte se odradit bombastickou publicitou připomínající šílenství kolem Dana Browna. Milénium stojí sakra za to. A navíc – je to přece mimo jiné o novinářích. A ještě jeden tip: Poslední kabriolet – Anton Myrer. Skvělá exkurze do života jedné americké generace, která idealisticky prožívala čtyřicátá léta na rozevlátých univerzitách, pak se nechala zničit druhou světovou válku, aby nakonec sklidila posměch svých hippie dětí v letech šedesátých.

Anna Talašová – Editorka rubriky Móda a styl

Je to jednoznačně Gerald Durrell – O mé rodině a jiné zvířeně. Neznám knížku, která by víc sálala letní atmosférou. Korfu, moře, olivové háje. Navíc je vtipná a dobře se čte. O dovolené nechci nic těžkého.

Barbora Nachtmanová – Editorka rubriky Divadlo

S sebou na letní prázdniny si zabalím určitě nějakou beletrii, na kterou jsem pro své studijní povinnosti neměla čas. Už dlouho se chystám na Alchymistu od Coelha, každý ho chválí a doporučuje. Jelikož je to útlá knížka, nebude to stačit. Sáhnu v tom případě nejspíš po povídkách Roberta Fulghuma nebo něčem od Ireny Obermannové.

Marek Hofman – Zástupce editora rubriky Fantastika

FOTO: obrázek ze seriálu Hra o trůny

Hra o trůny, Zdroj: distributor filmu

Abych se přiznal, nemám knihu, ke které bych se vracel a nenapadá mě ani žádná, kterou bych si spojoval s létem. Kromě recenzních knih hodlám splnit jeden ze svých nedostatků a přečíst Hru o trůny od George R. R. Martina. Neholduju vysokým letním teplotám a díky tomuto románu ze ságy Písně ledu a ohně mě čeká – kromě jiného – i mrazivý sever. Takže možná i proto.

Eva Marková – Obchodní zástupkyně rubriky Literatura magazínu Topzine.cz

Byly doby, kdy jsem si nedovedla představit léto bez knížky vtipů Spejbla a Hurvínka. Ale letos si s sebou na prázdniny přibalím Události Jana Hanče a Let let dvojice Grögerová – Hiršal. Není to sice oddechová literatura, ale chci si je přečíst nejen kvůli tomu, že se budou pěkně vyjímat na seznamu četby ke zkoušce z české literární historie. Pokud si budu chtít „odpočinout“, proložím to deníkovými záznamy Jana Zábrany. Na přečtení čeká také několik povídkových souborů v němčině.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké jsou prázdninové tipy na letní čtení editorů Topzine.cz?