Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jaké jsou nejlepší zamilované dvojice v animácích? Hlasujte v anketě

Kateřina Chudobová

Kateřina Chudobová

17. 10. 2011

!Anketa!Podívejte se na ty nejznámější zamilované páry animovaného filmu v historii Hollywoodu. Který je váš nejoblíbenější?

Lady a Tram a Lví král

Lady a Lví král? I tak by to šlo, Zdroj: distributor filmu

Po velkém úspěchu Lvího krále 3D se u Disneyho rozhodli pokračovat v tomto velmi profitujícím trendu, převádění filmů do 3D formátu. V kinech by se měly do dvou let objevit i další úspěšné animáky. Těšit se můžeme na Krásku a zvíře, Hledá se Nemo, Příšerky s.r.o. a nebo Malou mořskou vílu. My si nyní připomeneme těch 10 neoblíbenějších dvojic animovaných filmů.

1. Lady a Tramp – Lady a Tramp

Vztah dvou psích hrdinů, kteří musí překonat odlišnosti svých rozdílných vrstev a také mnohá další nebezpečí. Hýčkaná Lady a toulavý Tramp i přes tyto překážky dokážou zahořet láskou. Ve filmu se navíc objevuje dnes již kultovní scéna jejich prvního polibku při společném jezení špaget s masovými koulemi.

2. VALL-I a Eve – VALL-I

Post-apokalyptická pohádka odehrávající se v roce 2700. Hlavní hrdina skromný robot VALL-I se zamiluje do moderní robotky Eve. Jejich rodící se vztah je stejně uvěřitelný, jako by se odehrával mezi živými bytostmi, a navíc si vystačí i beze slov.

Wall-E s Eve

Robotická láska

3. Shrek a Fiona – Shrek

Zlobra Shreka a krásnou princeznu Fionu svede dohromady náhoda. Z počátku se nemají rádi, ale jak už to v pohádkách bývá, i přes svůj odlišný původ a vzhled se do sebe zamilují. Film, který si zakládá na odkazech na jiné slavné snímky, se dočkal několika celovečerních pokračování a krátké filmy na téma Vánoc nebo Halloweenu stále ještě vznikají.

4. Kráska a zvíře – Kráska a zvíře

Pohádkový příběh o zakletém princi a krásné dívce, kteří se do sebe zamilují. Síla tohoto příběhu spočívá v na první pohled naprosté neslučitelnosti postav – Krásky a zvířete. Nejspíš proto mezi nimi funguje silná chemie, díky které je vztah uvěřitelný a také dojemný. Navíc byla Kráska a zvíře nominována na Oscara za Nejlepší film, a to jako úplně první kreslený snímek.

5. Simba a Nala – Lví král

Mladý lev Simba, potomek silného a spravedlivého lvího krále Mufasy, podlehne žárlivému našeptávání Scara a odchází do vyhnanství. Jakmile Simba dospěje v silného lva, vrací se domů napravit své skutky. Mezitím se stihne zamilovat do lvice Naly, která je mu po celou dobu oporou.

Simba a Nala

I mezi lvy kvete láska

6. Pongo a Perdita (Roger a Anita) – 101 dalmatinů

Pongo a Perdita jsou dva dalmatini, kteří v sobě naleznou zalíbení stejně jako oba jejich majitelé Roger a Anita. Na filmu je zajímavé, že zdvojuje hlavní romantickou linii a zároveň můžeme sledovat silné pouto mezi psy a jejich páníčky.

7. Aladin a Jasmína – Aladin

Aladin se snaží získat lásku urozené princezny Jasmíny, trápí ho však jeho prostý původ. Ke štěstí mu nakonec pomůže kouzelný džin, který mu smí splnit tři přání. Tento starý příběh o Aladinovi a jeho kouzelné lampě pochází z dávných příběhů Tisíce a jedné noci.

8. Carl Fredricksen a Ellie – Vzhůru do oblak

Manželský pár Carl a Ellie se na plátně objeví jen na pár minut. Přesto představují ideální oddanost a lásku jednoho k druhému. Carl dal své manželce slib, který se rozhodne splnit, a tak vyrazí na neuvěřitelnou cestu. Jeho láska k Ellie je mu po celou dobu hnacím motorem.

FOTO: Vzhůru do oblak

Stará láska nerezaví

9. Blesk McQueen a Sally – Auta

Jak Blesk McQueen k rozumu přišel aneb láska prochází pedálem. A jsme opět mezi stroji podobně jako u robotů z VALL-I. Avšak Blesk musí ještě urazit dlouhou cestu, aby nalezl svou lásku a také přátelství. Naštěstí dorazí do Kardanové Lhotky, kde potká Porsche Sally a plno dalších roztodivných postav na čtyřech kolech.

10. Locika a Flynn Rychlík (Evžen Houžvička) – Na vlásku

Pohádka vznikla na motivy bratří Grimmů a vypráví příběh o krásné princezně jménem Locika a banditovi Evženu Houžvičkovi, který používá vznešenější pseudonym Flynn Rychlík. Snímek je protkaný vtipnými gagy (obzvláště v souvislosti s Flynnovým koněm) a písničkami, které dotváří celý pohádkový motiv.

[poll id=“101″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké jsou nejlepší zamilované dvojice v animácích? Hlasujte v anketě