Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jaké filmové spoty bežely letos při Super Bowlu?

Redakce

Redakce

10. 2. 2011

Jako každoročně, i letos byl americký Super Bowl nejen co do sportu, ale i do různých reklam a trailerů velmi bohatou událostí. Pojďme se tedy společně podívat na první várku těch nejzajímavějších „třicetisekundovek“ ze světa filmových premiér.

Chris Evans ve filmu Captain America: The First Avenger, Zdroj: distributor filmu

Hlavním hrdinou komiksového akčňáku Captain America: The First Avenger je mladý Američan jménem Steve Rogers (Chris Evans). V Evropě zuří druhá světová válka a Steve by byl rád nápomocen při spojenecké invazi, mladíkova touha ale bohužel ztroskotává na jeho chatrném zdravotním stavu. Místo toho mu však armáda nabídne trochu jinou šanci, a to sice podílet se na supertajném experimentu, který z něj udělá pravého superhrdinu – Kapitána Ameriku, jehož posláním je chránit svobodného ducha Spojených Států Amerických. Patriotisticky kulervoucí podívaná od režiséra Jumanji udeří do tuzemských kin 4. srpna.

Zvědavý kluk na kole a očekávání z neznámého – už jen prvními několika záběry by mělo každého praštit přes oči jméno E.T. mimozemšťana. Aby taky ne, když Super 8, nový projekt J.J. Abramse (Star Trek, Ztraceni) produkuje Steven Spielberg. Děj filmu spadá do Ohia roku 1979, kdy se partička mladých přátel jednoho dne rozhodne natočit amatérský zombie horor. Na místě natáčení však dojde k vlakové nehodě, která umožní úprk mimozemské bestie, jež byla v jednom z vagónů převážena. Česká premiéra 16. června.

Thor (Chris Hemsworth) – bájný nordický válečník s nepředstavitelnými schopnostmi, ale taky nerozvážný hejsek, který způsobí opětovné zažehnutí plamene starověké války. Jako trest za svou aroganci je zbaven všeho nadlidského a z božského světa Asgardu je uvrhnut na zem, aby žil mezi obyčejnými smrtelníky. Mezitím, co Thor prohání sukně v novém světě, snaží se tak nějak zapadnout a naučit trošce poslušnosti, jeho největší protivník shromažďuje na Asgardu tu nejtemnější armádu, se kterou si chce podmanit Zemi. V kinech od 28. dubna.

Kazatel je postapokalyptická akční sci-fi odehrávající se v alternativním světě, kde spolu vedou odvěký boj lidé a vampýři. Hlavním hrdinou je kněz-válečník (Paul Bettany), který se vydává po stopách své unesené neteře.  Zdá se, že Paul Bettany, jenž stejně jako na plakátu i v traileru vypadá jako totální psychopat, bude u nás letos od 12. května rozdávat silám temna pořádnou nakládačku.

Mimo superhrdiny z jiných světů a bojeschopné duchovní je zpátky také největší pošuk mezi piráty, který bude letos spolu s kapitánem Barbossou (Geoffrey Rush) hledat fontánu mládí. Nebudou však sami, protože po stopách mytického pramenu se vydávají také obávaný pirát Černovous (Ian Macshane) a jeho dcera Angelica (Penélope Cruz), která pro Jacka Sparrowa (Johny Depp) jistí další zajímavý románek. Nebo že by mohlo jít i o něco vážnějšího? Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna se u nás objeví od 19. května.

V Evropě zuří druhá světoví válka a mladík a mladíkova touha být nápomocen při spojenecké invazi bohužel ztroskotá na jeho chatrném zdravotním stavu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké filmové spoty bežely letos při Super Bowlu?