Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Jaké drony se nejlépe prodávaly v roce 2021?

Moderní technologie vždy byly hnacím motorem každé doby a dnes to není jinak. V současnosti jsou v kurzu v rámci spotřební elektroniky hlavně chytré mobilní telefony a vše, co s nimi souvisí. Stále více do popředí se však derou také drony.

Ty byly ještě donedávna brány jako hračka pro náruživé nadšence, nicméně poptávka po nich se prudce zvedá. A v budoucnu půjde nahoru ještě více.

Užiteční pomocníci

dron

Drony mohou plnit celou řadu úloh. Víceméně každá moderní armáda má nějakou tu na dálku ovládanou poletuchu. Někdy plní ryze špionážní úkoly, jindy se může jednat o bojové mise. Tyto verze se však logicky standardně v obchodech neprodávají.

Pro běžné užití se využívají mnohem menší drony, které rakety či bomby ani náhodou s sebou tahat nemohou. Na druhou stranu se dokáží uplatnit v rámci filmování z velkých výšek, díky čemuž nahrazují vrtulníky s kamerou, případně mohou roznášet poštu či být užiteční při záchranářských pracích.

dron

Po celém světě se loni prodalo necelých třicet milionů dronů, což je úctyhodné číslo. Rovněž v našich zeměpisných šířkách byla po těchto létavcích docela velká poptávka. Jaké drony byly v minulém roce u nás nejprodávanější?

1. DJI Mini 2 – suverénním vítězem, co se prodejnosti týče, se v loňském roce stal dron DJI Mini 2. Nad důvody nemá důvod příliš spekulovat. Za poměrně příjemnou cenu totiž nabízí opravdu hodně. Hlavním tahákem je zde hlavně vysoký výkon a kvalitní kamera. Ta dokáže snímat obraz při rozlišení 4 K ve 30fps. Dron rovněž umí snímat fotky svým 12 Mpx fotoaparátem. Ovládání může každý provádět i pomocí aplikace na mobilním telefonu, potažmo tabletu, a sice až na vzdálenost deseti kilometrů.

2. Aerium 4DRC F3 GPS 4 K – tento kompaktní mazlíček značky Aerium zvládne také natáčet ve 4 K rozlišení. Na rozdíl od výše zmíněné konkurence je však cenově ještě zajímavější. Vzhledem k možnosti sledovat dron pomocí GPS, jeho bezpečný návrat při každém letu by neměl být problém. Zajímavostí je rovněž i schopnost udržet se ve vzduchu až 25 minut, což je v této cenové kategorii nadstandard.

dron

3. DJI Air 2S Fly More Combo – toto je již stroj vyšší kategorie. Zvládne bez potíží snímat obraz pomocí své 5 K kamery, díky čemuž je výsledek vždy dokonale ostrý. Výrobci umožnili tomuto dronu dělat více věcí naráz. Ten tedy umí nejen létat, ale také provádět snímání, editování a živé streamování. Toto všechno zvládne najednou. Multitasking v praxi. Výjimečná je u těchto dronů také baterie, která vydrží lehce přes půl hodiny. Ovšem pozor! V případě potřeby mohou prodloužit dobu letu dva přídavné akumulátory.

4. Aerium SG MAX GPS – další kousek značky Aerium, co se vyznačuje vysokou kvalitou za dostupnou cenu. Jedná se o stabilní stroj, jenž se dá poměrně dobře ovládat i v méně příznivých podmínkách. Vzhledem k tomu, že disponuje laserovým rozpoznáváním překážek, je možné tento model využívat krom jiného také v členitých prostorách. Mezi jeho základní funkce patří snímání obrazu 4 K kamerou, automatický návrat domů a schopnost řízení za pomocí GPS. Maximální doba, po kterou se udrží ve vzduchu, je 27 minut.

dron

5. DJI Mavic 3 Fly More Combo – toto je už vyšší dívčí. Jedná se o stroj, jenž dokáží ocenit i profesionální piloti. Dron váží 895 g, je maximálně stabilní a jeho součástí je mimo jiné také 5.1 K kamera, která se může pyšnit 28násobným hybridním zoomem. Vzhledem k jeho skutečně velmi silné baterii zvládne létat i déle než čtyřicet minut v kuse. I proto se dá používat třeba pro průzkum.

Drony jsou v současnosti už natolik populární, že je prodává kde kdo. Zde je potřeba mít se trochu na pozoru a raději dát přednost autorizovanému prodejci typu Vzdušín.cz, kam se zákazník může bez potíž obrátit i v případě potřeby servisu. Na tomto e-shopu navíc můžete využít do konce srpna slevový kód „SlePR12500“, s kterým získáte dron s kamerou o 500 Kč levněji!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké drony se nejlépe prodávaly v roce 2021?