Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jaké dětské boty si vyberete na jaře? 5 nejlepších návrhů

Dětské boty mohou být složité. Pokud jde o hledání nejlepší obuvi pro chlapce a dívky, potřebujete kvalitní boty, které jsou stabilní, pevné a pružné.

Poznejte kvalitní dětské boty na jaro

Děti na jaře tráví mnoho času venku a to znamená pořídit jim kvalitní dětské boty. Je potřeba vybírat takovou obuv, která je nejen pevná, ale také podpoří zdravý vývoj dětských nožek. To platí i u starších dětí, které mohou nosit jedny boty od jara do podzimu. Při nákupu dětské obuvi se zaměřte na to, aby měly nejlépe celokožený svršek, koženou či textilní podšívku. Podešev by měla být ohebná a měkká, stejně tak by měla tlumit všechny nárazy. Co se týče stélky, pak vybírejte modely bot s anatomicky tvarovanou, která podpoří zdravý vývoj nožní klenby. Stejně tak je důležitá pevná špička, která ochrání dětské prsty. Bez ohledu na to, zda plánujete koupit boty pro dítě na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě, dětské boty musí být především zdravé pro malé nožičky. Koneckonců, zdraví a pohoda dítěte je prvořadá. Špatně padnoucí obuv bohužel může přispívat k různým chorobám nohou a dokonce k chybám držení těla.

Modely obuvi na jaro pro děti

1. Elegantní obuv

S výběrem jarních bot pro chlapce není problém: tenisky, polobotky nebo sandály pro 2letého a staršího předškoláka se určitě budou líbit. Pro dívky na jaře doporučujeme sandálky – v internetových obchodech najdete krásné vzory pro malé elegantní dámy. Všimněte si, že takové boty na jaře by měly být také vyztuženy vzadu. Pokud chcete, aby vaše dcera měla více ženské sandálky (nízké, s malým podpatkem), neměla bych v nich trávit dlouhou dobu. Nedoporučujeme podpatky vyšší než centimetr, protože mohou velmi rychle deformovat nohu. Takové boty rozhodně nejsou vhodné do mateřské školky nebo na zábavu venku.

2. Vycházková obuv

Pro jarní procházku budou nejlepší pro starší dítě nízké boty nebo tenisky, samozřejmě neizolované. Měly by být vyrobeny z přírodní kůže: v takových botách se dítě určitě nebude potit. Tyto boty by neměly být větší, protože obuv pro děti je správně profilovaná, má podporu pro tzv. podélnou klenbu chodidla (aby se zabránilo plochým chodidlům).

3. Sandály na teplejší dny

Dítě bude s radostí chodit na jarní procházku v sandálech, protože v nízkých botách bude příliš teplo. U mladšího, ročního nebo jeden a půlletého dítěte by však měla být teplá jarní obuv plná, tzn. nahromaděná vzadu (s vyztuženým podpatkem). Některé sandály jsou také uzavřeny zepředu, aby chránily prsty před možným zraněním. Otevřené sandály můžete koupit také na jaře, pokud je přední část boty mírně zvednutá. Bota musí být o něco větší, aby prsty dítěte nevyčnívaly, protože se potom snadno poraní.

4. Obuv do deště

Pro deštivé jaro je vhodné dětem koupit gumové holínky. Můžete snadno najít modely pro nejmenší i starší děti. Je pravda, že holínky nesplňují všechny standardy, které by měla dobrá bota splňovat, ale dítě v nich nebude dlouho běhat. Ale jaké by to bylo dětství bez procházky v kalužích? Nezapomeňte dítěti obléknout bavlněné ponožky v gumákách, protože se v nich velmi potí nožky.

5. Sportovní tenisky

Děti venku rády běhají a skáčou. Proto je dobré jim pořídit také pevné tenisky, které jejich nohy ochrání a udrží v bezpečí. V teniskách s nimi můžete vyrazit na delší procházku i na nákupy.  Rodiče rády pořizují tenisky pro batolata, ale i školáky a předškoláky jako obuv, ve které mohou děti volně běhat jak uvnitř, tak i venku. Později, když dítě chodí do školy jsou prostě nenahraditelné při každodenním chození do školy, během dalších hodin a během tělesné výchovy nebo pro další aktivity, jako je fotbal, basketbal nebo tenis. Na CCC najdete online i v kamenných prodejnách oblíbené boty na jaro. Dětskou obuv koupíte za velmi výhodné ceny. Vyškolený personál vám pomůže s výběrem vhodné obuvi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké dětské boty si vyberete na jaře? 5 nejlepších návrhů