Menu
TOPZINE.cz
Krása

Jak zhubnout za sedm dní?

Redakce

Redakce

11. 6. 2010

Léto nejenže klepe na dveře, ale už mezi nás pomalu kráčí a my si stále děláme starosti s naší postavou. Znáte ten pocit, kdy se oblečete do plavek a zdá se vám, že se na vás všichni dívají? Věřte tomu nebo ne, ale už za sedm dní se dá shodit 2 – 5 kilo.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Vím, že už máte po krk všech těch rad odborníků, kteří sami sedí v kanceláří a nehnou ani prstem a říkáte si: „Takovým se dobře radí.“. A máte pravdu. Většina z nich si po práci ještě klidně zajde do fastfoodu a jen berou peníze za konzultace s vámi, kde se dozvíte to, co už jste před tím stejně věděla. Ale abychom jim všem nekřivdili, je třeba dodat, že existují i takoví, kteří vám pomohou.

Na začátku bychom si měli ujasnit, kde chceme zhubnout a je-li to vůbec třeba. Některé z vás mají komplexy i přesto, že jste hubené. V takových případech existuje jen jediný lék – vaše kamarádka nebo přítel. Musí zakročit tomu věčnému sledování linie, postavit vás před zrcadlo a konečně vám otevřít oči. Koneckonců ostatním, kteří mají lehkou nadváhu, jdete jen na nervy a to přece nechcete.

Existuje tzv. BMI – Body mass index, což je index, který se spočítá pomocí vaší váhy a výšky a konečné číslo se hledá v tabulkách. Naleznete tam zda jste podvyživená, v normě, máte nadváhu a nebo jste obézní. Než se pustíte do hubnutí, vypočítejte si svůj index na internetu a zjistěte, jak na tom jste  – stačí do vyhledávače napsat jen BMI a ono už vám něco vyjede.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Díky tomuto článku jsem byla donucena vyzkoušet experiment, na který se chystám už delší dobu – pustit se do tzv. sedmidenní kůry. Sestavila jsem si rozvrh a zakomponovala do něj všechny potřebné položky, které jsou třeba k tomu, aby vaše váha dostala rozum a lehce klesla.

Sedmidenní kůra je velice účinná, pokud ji budete striktně dodržovat. Je krátká a nenáročná. Prvním krokem je se rozhodnout, jestli se vám vůbec chce. Jestliže se uprostřed týdne rozhodnete, že s tím seknete, nečekejte zázraky. Musíte být pro to správně zapálená. Uvidíte, že nakonec se budete cítit mnohem lépe.

Dále si musíte sestavit rozvrh, podle kterého se budete řídit a to tak, že do něj musíte zakomponovat i práci/školu, přítele/manžela, popř. děti/domácího mazlíčka. Musíte se postarat o vše jako dřív, ale místo abyste unaveně padla k televizi, začnete pro sebe něco dělat. Abyste měla alespoň nějaké podněty ke zpracování svého rozvrhu, pokusím se sem vměstnat nějaké nápady z toho svého.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Rozhodně si nezadávejte zbytečně moc aktivit na jeden den, natož pak den první. Žádná přehnaná zátěž není dobrá. A pokud máte např. děti a nebo pejska, je na čase se jim pořádně věnovat. Nejlepší je vzít svoje milé do parku, do zoo nebo třeba na nějaký výšlap či delší procházku. Hraní a pobyt na čerstvém vzduchu, když svítí sluníčko je to nejprospěšnější pro vás a vaše zdraví. Je dobré pít čistou neperlivou vodu, která vás okamžitě zbaví žízně a nevyvolává další jako sladké sycené minerálky.

Pokud vás přepadne mlsná, je dobré si nakoupit spoustu ovoce, zeleniny a sušenek bebe nebo müsli, které jsou velice chutné a přitom zdravé. Ovoce se dá také využít k výrobě domácího džusu. Můžete vytvářet všelijaké kombinace ovoce – tím nic nezkazíte. Je dobré zředit šťávu vodou, aby bylo džusu více a nebyl tak sladký, popř. kyselý. Není dobré jej sladit cukrem. Zkuste to těch pár dní vydržet.

Foto: Veronika Tomášová, Topzine.cz

Co se týče jídla, je nejlepší jíst pětkrát denně (ale můžete klidně i víckrát). Důležité je, abyste jedla málo a zdravě. Takže žádná čokoláda, žádné plnotučné věci a co nejméně cukru. Je dobré se vyhnout na týden bramborám a jako přílohu podávat rýži a těstoviny, které se vám nikdy nepřejí. Jestli máte dilema, jaké maso podávat na talíř, vyberte si určitě maso bílé (kuře, králík, atd.), které je ze všech nejdravější. Přílohou pak může být klidně i dušená zelenina a cokoli, co vás napadne. Na snídani si vařte klidně ovocné čaje (opět nesladit), které si můžete dopřát k sušenkám nebo celozrnnému pečivu.

Na svačinku si dopřejte něco šťavnatého jako je jablko nebo mrkev. Spousta lidí si myslí, že sýr je velmi zdravý, což nikdo nevyvrací, ale sýry jsou velmi tučné, i když se to nezdá, proto by bylo dobré bez nich vydržet.

Dále je na místě nějaký pohyb. Pokud už jste závislá na televizi, zkuste si pro jednou lehnout na zem a zacvičit si. Nejlepší cviky na bříško jsou sedy-lehy a nebo např. cvik, při kterém se imituje jízda na kole. Na internetu se dá objednat spousta knížek, které jsou o tancích nebo různých cvičeních a popisují se tam jednotlivé cviky a pohyby. Přílohou bývá často CD s danými písničkami. Ať už jsou relaxační, orientální nebo moderní. Nejvíce ale doporučuji tzv. Bollywood dance. Je to vesměs břišní tanec, jazz-dance styl a nový trend fitness. který formuje postavu již za několik dní  a vaše tělo bude velice pružné. Je ale velice důležité nevyjít ze cviku. Z tohoto dobře zažitého tance pak vyzařují emoce a vášeň.

Foto: Veronika Tomášová, Topzine.cz

Samozřejmě, že je na vás, který styl si vyberete a zda vůbec budete tančit. Můžete si jít zaběhat ať už ven či do fitka nebo jít plavat, či cvičit ve vakuu. Vše záleží na dostupnosti. Já sama nebydlím ve městě, proto je těžké se věnovat takovýmto věcem. Ale určitě nesmutním, každý den vezmu hafana a hraji si s ním nebo běhám po venku.

Mazlíček je pak hrozně spokojený, že mu stačí jen dát nějakou dobrou večeři, on si spokojeně lehne a spí až do rána. Stejně jako byste měla vy. Dát si odpoledne něco malého a večer např. nízkotučný bílý jogurt s celozrnným rohlíkem a jít brzo spát. I dlouhý a zdravý spánek má vliv na vaši postavu a zdraví. Existují i vibrující strojky, které vibrují na vašich stehnech nebo bříšku a formují je. Je docela neuvěřitelné, jaké to má perfektní účinky.

Je důležité znát i rozdíl mezi zdravým a nezdravým hubnutím. Ať vás ani nenapadne zkoušet veškeré jídlo vyzvracet, nejíst vůbec a nebo podléhat stresu. Pokud se dostanete do takovýchto problémů, dalo by se i říct, že málokdy je cesty zpět. Anorexie, bulimie a stres jsou naši nepřátelé a nemá to vůbec nic společného se štíhlou sexy postavou. Je to jen návod ke zničení sama sebe.

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pokud jste se naučila jíst málo a často, je to pro vás velká výhra. Musíte se snažit najít hranici mezi být najezená a přejezená. Každá z nás sní na večeři klidně i 4 krajíce chleba i přesto, že nám bohatě stačí jeden malý krajíček, abychom neumřeli hlady. Nepřipadá v úvahu abyste si odepírala něco, co máte hodně ráda až do té doby, než vám bude vaše váha totálně ukradená. Jezte, na co máte chuť. Jen po dobu sedmi dnů se snažte vyhnout zbytečným tukům. Je to dobré nejen pro linii ale pročistí se vám tělo. A kdo je zdravý fyzicky, nemá pak žádný problém s psychikou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zhubnout za sedm dní?