Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak zarezervovat tu nejvýhodnější letenku do zahraničí?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

12. 12. 2022

Možná, že máte vybraný hotel, sestavený itinerář cesty, ale na výhodné letenky stále ještě čekáte. Někdy je totiž pořádný oříšek sehnat takové palubní lístky, které cestujícím vyhoví po všech stránkách. Poradíme vám, jak sehnat nejvýhodnější letenky, ať už máte v plánu vycestovat kamkoliv.

Abyste mohli zakoupit letenky za co nejpříznivější cenu, je třeba si při jejich hledání uvědomit několik důležitých věcí. Ať už to jsou dražší a levnější dny, výběr letiště nebo volba nízkonákladových společností, v konečné fázi můžete následujícími body ušetřit nemalé částky. Přečtěte si několik tipů, které je dobré před cestou znát.

1. Nezáleží vám na přesném dni? Tím lépe!

Věřte, že dnešní vyhledávače přesně ví, zda se ve vaší cílové destinaci ve vybraném termínu koná zajímavá akce, pro kterou by mohly být letenky dražší. Pokud tak nepotřebujete vyrazit na koncert, zápas nebo jinou událost, využijte možnost volby a vyberte si jeden z levnějších odletových dní. Obecně to bývají úterky, středy a soboty. Při cestování do mnohých destinacích ušetříte i v případě, že si odpustíte pobyt přímo v hlavní sezónu. Letenky po Evropě jsou totiž zpravidla nejdražší právě v létě. Necestujete-li tak za horkým létem a teplým mořem, na letenkách můžete v takovém případě také ušetřit.

Jak zarezervovat letenku

Plane of the vintage world, ideal for planning trips and adventures.

2. Nevadí vám delší cesta? Přestupte si, prosím!

Pokud podnikáte dobrodružnou výpravu a nelimituje vás čas, můžete ušetřit peníze pomocí koupi letenky, která vás nezavede hned na první dobrou do vytouženého cíle. Přestup sice zabere více času, ale nakonec můžete ušetřit i spoustu peněz. Podobně je to s kombinováním letenek od různých leteckých společností. Pokud hledáte letenky Londýn – Praha a další nazpátek, nebojte se hledat různé možnosti a letět s jednou z nízkonákladovek tam a s další zase zpátky. Dost možná z vás po pár cestách bude profesionál ve vyhledávání těch nejlepších letenek.

3. Dejte si pozor na to, kam vlastně letíte.

Možná se vám to už nejednou stalo – sehnali jste akční letenku za skvělé peníze, ale ouha – při detailnějším zkoumání jste se dočetli, že cíl cesty je jinde, než jste doufali. V takovém případě je lepší připlatit si rovnou za letenku do vámi požadovaného místa. Transfery z jiného letiště do centra města nebo do vámi zvoleného hotelu vás totiž mohou přijít na vysoké částky, které když připočtete k ceně letenky, výsledná cifra už vám zas tak výhodná připadat nebude. Obecně si dejte pozor na konečné částky – často jsou k cenám letenek nakonec připočteny různé poplatky, se kterými se na první pohled nestihnete seznámit. Nezapomeňte proto před zaplacením zjistit, zda jsou ceny přesně takové, s jakými od začátku počítáte.

Jak zarezervovat letenku

Plan of trip. background – Women’s hands and map, retro camera, money, compass

Kde nakupovat letenky?

Sháníte-li zrovna teď výhodné letenky – eSky.cz může být vaším klíčem k výhodnému vycestování. Nabízí rychlý a jednoduchý proces vyhledávání a také přehled nabídek všech společností na jednom místě. Na webu kromě toho najdete i možnost rezervování ubytování v hotelech, hostelech i apartmánech. Na eSky.cz si můžete sjednat dokonce pojištění nebo zarezervovat vypůjčení auta ve vaší cílové destinaci. Cestování zkrátka nikdy nebylo jednodušší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak zarezervovat tu nejvýhodnější letenku do zahraničí?