Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Jak založit s.r.o.? Nebuďte na to sami

Založit si živnost je poměrně hračka. Stačí přijít na živnostenský úřad a pak si ohlídat, že vás nahlásili na sociální a zdravotní. Bohužel podnikání na živnost není až tak výhodné, problém spočívá zejména v ručení celým svým majetkem. Proto je v mnoha případech výhodnější založit si společnost s ručením omezeným. Jenže jak?

Každý, kdo začíná s podnikáním, musí zařídit mnoho věcí. Některé lidi tato byrokracie odradí. Lidé se chtějí věnovat raději skutečnému oboru svého podnikání než běhání po úřadech. Naštěstí už to dnes není nutností. Založení s.r.o. můžete nechat na jiných.

Založit novou, nebo koupit ready-made?

Pokud začnete hledat informace o založení s.r.o., jistě se dopátráte i k tomu, že si vůbec nemusíte zakládat firmu novou. Stačí si koupit ready-made společnost, která je už připravená se vším všudy. Má to své výhody, hlavně rychlost (fakturovat můžete klidně dnes), pro někoho nevýhody, za zvážení však tato varianta určitě stojí.

A kde budete sídlit?

Se založením s.r.o. se pojí i další starosti, například to, kde si zapíšete sídlo vaší společnosti. Budete vůbec kancelář potřebovat? Nebo máte v plánu zapsat si sídlo společnosti na vaši osobní adresu? Pokud ano, nejdříve se informujte o virtuálních sídlech. Stojí pár stovek na měsíc a zaručí vám soukromí i vyšší profesionalitu.

Vyplatí se nechat si firmu založit odborníky?

Ve většině případů určitě ano. Jako laik byste totiž nejdříve museli dlouhé hodiny studovat, jak založit s.r.o. se splněním všech zákonných náležitostí. Místo těchto dlouhých hodin můžete pracovat a finančně na tom budete lépe, i když si zaplatíte odborníky. Založení s.r.o. na klíč i včetně virtuálního sídla pořídíte kolem deseti tisíc korun. Přijde vám cena vysoká? Uvědomte si, že v ní jsou započteny všechny nutné poplatky, které byste museli platit, i kdybyste si vše vyřizovali sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak založit s.r.o.? Nebuďte na to sami