Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Jak založit s.r.o. a přitom se nezbláznit

Uvažujete o tom, že byste si zřídili firmu, a máte jasno ve svém podnikatelském záměru? Je třeba vědět, do čeho jdete a jak vlastně takovou společnost založit. Jednou z možností je s. r. o. – společnost s ručením omezeným. Jednou z hlavních výhod je právě omezené ručení do výše nesplaceného vkladu, jak již napovídá název.

Založení s.r.o. vyžaduje znalost právních předpisů

Společnost s ručením omezeným může založit i jeden člověk, maximálně však může mít 50 společníků. Počáteční vklad je 200 tisíc korun a společníci ručí pouze tímto majetkem a výší svých nesplacených vkladů. Nejvyšším orgánem je valná hromada. Pokud vás kromě omezeného ručení a úplného oddělení soukromého majetku zajímají i další výhody, nemusíte například platit vysoké sociální a zdravotní pojištění. Celkově se s.r.o. považuje za jednu z nejlepších možných variant podnikání a určitě se vyplatí.

Samotné založení společnosti s ručením omezeným však není zrovna jednoduché. Čeká vás spousta papírování, které vás bude stát nějaký čas a možná i vaše nervy. Základem je svolání valné hromady, sepsání společenské smlouvy, sestavení všech výpisů z trestních rejstříků a notářsky ověřených podpisů jednotlivých společníků, založení účtu a splacení základního kapitálu.

Kromě toho bude samozřejmě potřeba ohlásit živnost na Živnostenském úřadě a požádat o vydání koncese, podat návrh na zápis do obchodního rejstříku a registrovat se na příslušném finanční úřadě. Zápis do obchodního rejstříku pak ještě vyžaduje další náležitosti jako potvrzení o složení základního kapitálu nebo nájemní smlouvu k sídlu firmy.

Založení sro na klíč může ušetřit čas

Pokud hledáte možnosti, jak si všechno zjednodušit a své nervy i čas si šetřit na úplně jiné situace, které mohou nastat, zkuste zauvažovat o založení s. r. o. na klíč. Zkrátka a dobře – někdo to všechno udělá za vás. Kvalitně, jednoduše, rychle a za přijatelný peníz.

Co můžete očekávat? Poradenství, přísun veškerých potřebných informací v komplexním balíčku, jednání s úřady, přípravu důležitých dokumentů, serióznost, spolehlivost a žádné průtahy, takže budete-li chtít, můžete mít postavenou firmu i do 24 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak založit s.r.o. a přitom se nezbláznit