Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Jak zahnat nudu ve vztahu

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

17. 10. 2010

Přiznávám, že toto téma bylo – a zřejmě vždycky bude – horlivě diskutovaným a bezpochyby ještě vydá na mnoho podobných článků a na tisíce popsaných stran. O to těžší je sepsat další článek tak, aby nebyl jen dalším článkem. Tudíž, pokud se ve vztahu nadmíru bavíte, máte mé srdečné gratulace a pokračujte dále čtením jiného článku. Pokud ne, račte vstoupit…

Můžeme se nudit ve dvou, Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Nesnáším nudu a možná to je důvodem, proč jsem vždy podvědomě pátrala po takovém partnerovi, s nímž nebyla nuda ani na okamžik. Však nic není jen černé nebo bílé a je dobré zpočátku odlišit, co je zábavné a co už zachází do extrému. Stejně tak je potřeba učinit zásadní čáru mezi pocitem bezpečí a nenápadně se vkrádající nudou.

Pokud se tedy řadíte do kategorie těch, jimž partner či partnerka (v případě, že se našel odvážný muž, kterému není situace ve vztahu lhostejná) přinesli pocit bezpečí a jistotu, a přesto se stále nedá mluvit o nudě, máte rovněž mé hluboké gratulace a nepatrný kus závisti.

A pokud přeci jen patříte do kategorie těch, kteří mají zdánlivě vše, a přesto se začínají neuvěřitelně nudit, pak rada pro vás – nepanikařte. Nuda přišla, to ano, není však důvod k unáhleným a neuváženým krokům. To se prostě stává a jistě existuje mnoho způsobů, jak nudu spolehlivě odehnat. Zde jsou některé z nich.

Udělejte něco spontánního! Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Máte koníčky?

Ano? Zeptám se jinak; máte své vlastní koníčky, nebo dokonale kopírujete partnerovy aktivity? Chodíte na tenis, fotbal, bůhvíkam ještě, i když bytostně nesnášíte bezduché kopání do míče? Tak právě teď je čas trhnout se.

Najděte si své vlastní záliby. Začněte jezdit na koni, na kole, začněte s kamarádkou běhat, zkrátka vyberte si to, co vás skutečně baví! Já vím, že toto je naprosto obvyklá rada, kterou v  90 procentech případů každý jen přelétne pohledem a jde dál (ideálně k radám typu Okořeňte svůj milostný život), ale zkuste se nad tím aspoň na chvíli zamyslet.

Copak jste nechtěli dělat něco jiného? Neštve vás to? A hlavně; není tak náhodou nuda bavit se každý večer o tom samém, případně se nebavit vůbec? Zvažte to spektrum nových námětů, jež se vám najednou rozprostře. A co teprve nadšení, které na něj budete chrlit, když mu budete vyprávět o nových zážitcích…

Už jste někdy absolvovala něco naprosto (ale naprosto!) spontánního? Například odjezd do dvou hodin bez plánování na místo, které jste vybrala zapíchnutím prstu do mapy? Ne? Ale zní to dobře, ne? Tak to udělejte. Zavolejte partnerovi v pátek ráno, že v pátek večer odjíždíte stopem do Paříže. O víkendu se nebudete nudit, a co potom v pátek, když vás bude partner bombardovat SMS zprávami s otázkami, zda jste se zbláznila. A pokud přece jen přistoupí na vaši hru – prostě se seberte a jeďte. Kamkoli.

Zdroj: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

A co sex?

A nyní přichází za každé situace nejvíce diskutovaná část partnerského života. Sex. A řekněme si to otevřeně, sex je skutečně tou choulostivou částí, do níž se může nuda vkrást velmi rychle. No a pak? Co dělat? Samozřejmě se nabízí nějaké šílené sexuální dobrodružství nebo stotisícový nákup hraček. Ale položme si onu otázku: Vydrží to věčně? I hračky přece jednou omrzí a po dvacátém sexu v kabince nákupního centra už vám to také nepřijde jako bůhvíjaké terno.

Proto zde do značné míry platí rada, že střídmost se vyplácí. Jistě je zábavné zažít sex na netradičním místě, avšak nesnažte se násilně měnit svůj partnerský život na nekonečné dobrodružství. I toto musí být vzácné, aby to mohlo zůstat zajímavostí a nezaběhlo zpět do stereotypu.

Takových rad (i pseudorad, nad kterými byste jen kroutila s cukajícími koutky hlavou) je spousta. Problematické na tom je, že každý člověk je jiný, a nikdy se nedá jedním tipem pokrýt každá osobnost. Stejně tak se nedá napsat postup, co a jak dělat, když vztah nešlape podle vašich představ. Přesto však – nebojte se! Nebojte se zamyslet! Věřím, že pár nápadů se objeví…

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Jak zahnat nudu ve vztahu