Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

29. 11. 2019

I přestože máte stranou finanční rezervu, můžete se ocitnout v situaci, kdy potřebujete více peněz,  a to ideálně ihned. Nejrychlejším a nejsnadnějším řešením jsou půjčky. Je však potřeba dát si pozor, od koho si peníze půjčujete a za jakých podmínek. Poradíme vám, jak se nespálit.

Rozbilo se vám auto, potřebujete dětem zaplatit lyžařský výcvik ve škole a nebo se vám před zimou pokazil kotel? Přihodit se může cokoliv a kdykoliv a na některé situace nemusíme být vždycky připraveni. Kde ale vzít peníze na nové lyžařské vybavení nebo finančně náročnou opravu kotle? Pokud jste jedni z těch, kteří nemají žádnou finanční rezervu, nezbývá než vyřešit situaci finanční půjčkou. Může se však stát, že i přestože máte svědomitě naspořeno, finanční částka k pokrytí nečekaných výdajů nestačí. Půjčky nejsou hřích a při svědomitém výběru se jich nemusíte bát. Poradíme vám, jak si vybrat tu nejvýhodnější půjčku, abyste z jejího splácení neměli strach a zbytečně váš rozpočet svými splátkami nezatížila.

Pozor na snadné a rychlé půjčky

Půjčené peníze většinou potřebujete co nejrychleji. Dejte ale pozor na nebankovní instituce, které nabízí rychlé a snadné vyřízení půjček. Většinou své klienty nalákají na nulové papírování a zaslání peněz do pár minut. O to více však u nich přeplatíte na úrocích a jiných poplatcích. V případě půjčky dejte raději na ověřené bankovní instituce, kde se nemusíte bát skrytých poplatků. Pokud možno vyčkejte raději a výběru půjčky věnujte dostatek času. Ideální je srovnat si dostupné půjčky na trhu, a to zejména úroky, které banky účtují, ale i tzv. RPSN neboli roční procentní sazbu nákladů, která zahrnuje kromě úroku i další poplatky a řekne vám tak, kolik ve finále na půjčce přeplatíte.

Zkuste třeba srovnávací kalkulačku na portálu ušetřeno.cz. Ve srovnávací kalkulačce můžete najít tu nejvýhodnější půjčku právě pro vás. Vybráno máte za dvě minuty, a to přesně podle vašich požadovaných parametrů. Pokud si pořád nebudete jisti, můžete využít pomoci specialistů, kteří vám zavolají a s výběrem vhodné půjčky pomohou. Srovnávací kalkulačka je zdarma a jejím použitím se k ničemu nezavazujete. Výrazně výhodnější úrok také můžete dostat v případě, že si sloučíte více půjček či úvěrů. Srovnávač jednotlivých úvěrů na refinancování vám ukáže, jaké máte jednotlivé možnosti.

Vše z pohodlí domova

Máte vybráno? Většina bank už dnes nabízí možnost sjednat půjčku online. Pokud je to i případ té vaší banky, kterou jste vybrali, stačí kliknout na tlačítko sjednat online a dostanete se na požadované webové stránky. Pokud vámi vybraná instituce sjednání půjčky online nenabízí, nevadí. Zavolá vám specialista a pomůže třeba sjednat schůzku s bankéřem nebo s vámi domluví jiný postup.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat tu nejvýhodnější půjčku?