Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?

Plánujete-li cestu do zahraničí,  rozhodně nepodceňujte správný výběr pojištění. Nejlepší je porovnat nejdřív několik nabídek a nedívat se přitom jen na cenu, ale především na rozsah pojistné ochrany, srozumitelnost pojistných podmínek a úroveň krytí.

uraz_na_ceste_cestovni_pojisteni_zraneni_obvaz

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Pokud váš zájezd nemá pojištění zahrnuté přímo v ceně zájezdu doporučujeme rozhodně zvolit pojišťovnu, specializovanou přímo na cestovní pojištění. Poskytne vám totiž kromě základního pojištění  také řadu nadstandardních služeb včetně pojištění osobních věcí anebo nevyužité dovolené.

Život přináší nečekané zvraty a může se stát, že na svou vysněnou dovolenou ze závažných důvodů prostě neodjedete. Oceníte pak pojištění pro případ stornování dovolené, kdy vám pojišťovna poskytne odškodnění až ve výši 90 % uhrazené částky. Pojistit se můžete i pro případ stornování samostatných letenek.

V zahraničí, kde se nemůžete spolehnout na své nejbližší nebo přátele, určitě uvítáte non stop asistenční službu v češtině. Její zkušení operátoři vám okamžitě ochotně a operativně  pomohou s řešením nejen zdravotních problémů a poskytnou cenné rady, jak si ve složitých situacích  počínat.

Lékařské ošetření není bezplatné ani ve státech EU

Řada cestovatelů spoléhá na to, že čeští občané mají při pobytu ve státech Evropské unie nárok na lékařskou péči na účet své zdravotní pojišťovny. To však  neznamená, že se jedná o péči bezplatnou. Česká zdravotní pojišťovna za svého pojištěnce uhradí pouze tolik, kolik by za něj hradila u nás. Kromě toho lze lékařskou péči  využívat jen ve zdravotnických zařízeních,  financovaných z veřejných zdrojů. Navíc všude musíte zaplatit nejméně stejnou spoluúčast jako místní pojištěnci. A ta bývá na  současné české poměry velmi vysoká.

Nespoléhejte na pojištění v rámci platebních karet

Karty jsou prvotně určené k placení a nikoli k pojištění, některé ani  pojištění neobsahují, musí se o něj zvlášť zažádat a zaplatit pojistné. Vlastní „aktivace“ pojištění bývá někdy vázána na úhradu služeb spojených s cestou (hotel, letenka) platební kartou. Mimo to některé z karet neobsahují pojištění léčebných výloh,  ale pouze úrazové pojištění tedy kompenzaci v případě trvalých následků úrazu nebo smrti následkem úrazu.

  • V případě léčebných výloh bývá  poměrně vysoká spoluúčast (až ve výši 5 000 Kč) a limity  pojistného plnění nebývají příliš vysoké
  • Pokud cestovní pojištění obsahuje i pojištění zavazadel, často jsou vyloučeny důležité položky jako např. videokamery, fotoaparáty apod., v mnoha případech se pojištění nevztahuje na krádež zavazadel z osobního automobilu způsobenou v nočních hodinách
  • Toto pojištění také obvykle nezahrnuje plnění v případech zpoždění odjezdu či zavazadel, přerušení cesty, stornování zájezdu, nebo kompenzaci v případě nevyužité dovolené atd.

Nevydávejte se proto do zahraničí bez kvalitního pojištění, které vás spolehlivě zajistí v nepředvídaných a nepříjemných situacích.

Autorem cestovní kancelář: Greece-tours.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat to nejlepší cestovní pojištění?