Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jak vybrat štěně krok za krokem

Pokud jste pevně rozhodnuti do rodiny přijmou nového čtyřnohého člena, pak se na moment zastavte i u našeho článku. Ukážeme vám, na co se při výběru zaměřit a co vše si ověřit.

Faktorů, na které se člověk musí zaměřit je samozřejmě mnoho. Ovšem níže se podíváme na ty nejdůležitější, které vám usnadní výběr a do budoucna ušetří spoustu problémů.

Rasa, velikost a vlastnosti psa

První věc, na kterou se většina lidí zaměří, je právě rasa psa. To je správně, ovšem nekupujte psa jen podle toho, že vypadá roztomile. Kromě vzhledu se také zaměřte na vlastnosti a temperament dané rasy. Nepořizujte si například border kolii, pokud nejste schopni dát jí dostatek pohybu. Je to sice krásný pes, ale potřebuje aktivní životní styl. Doma na gauči by tento pejsek trpěl. V neposlední řadě myslete na velikost rasy. Nejen, že velký pes potřebuje hodně prostoru, ale krmení také nebude nejlevnější záležitost. Taková doga dokáže žrát granule pro štěňata doslova po pytlích.

Rodiče pejska a zdravotní stav

Určitě je dobré se podívat na pejskovy rodiče. Jednak podle nich výborně zjistíte, jaké vlastnosti pravděpodobně zdědí jejich štěňata. A to jak vzhledové, tak ty temperamentní. Ovšem mnohem důležitější je podívat se na jejich zdravotní stav. Pokud jeden z rodičů trpí nějakou nemocí, pak je velmi pravděpodobné, že ji jedno nebo více jejich štěňátek zdědí. Například pokud trpí alergií, je možné že i jejich potomek ji bude mít. Vám tak přibude starost při krmení, kdy budete muset najít vhodné granule pro psy s alergií.

Místo původu pejska

Pořízení štěněte může být občas dost drahou záležitostí, proto mnoho lidí hledá na nejrůznějších inzertních portálech tu nejlevnější nabídku. To z valné většiny případů není nejlepší volba, jelikož se může jednat o pejsky z množíren. Jednak takové podnikání rozhodně nechcete podporovat a jednak, pejskové od těchto pofidérních chovatelů mnohdy bývají nemocní.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Jak vybrat štěně krok za krokem