Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jak vybrat plenky pro novorozené miminko?

První miminko sebou přináší spoustu radosti, ale samozřejmě se neobejde ani bez starostí. Tolik rozhodování! Co nakoupit? A co přesně je pro miminko nejlepší? S těmito otázkami se potýká snad každá maminka. Dneska se podíváme na jednu věc, bez které se maminky ani miminka rozhodně neobejdou. A to jsou plenky. Jak vybrat ty pravé? Kolik jich bude do začátku potřeba? A je moudré dělat si před narozením děťátka jejich zásobu? To vše jsme zjišťovali u těch nejpovolanějších na bezvaplenky.cz.

Jak vybrat správnou velikost plenek

Čerstvě narozené miminko může vážit dvě kila stejně jako pět. Zpravidla však neuděláte chybu, pokud sáhnete po plenkách pro novorozená miminka, která jsou určená děťátkům ve váhovém rozmezí od 2 od 4 kg.

Na e-shopech je najdete pod označením plenky pro novorozence.

Plenky pro ta nejmenší miminka se neliší pouze váhovým rozmezím, ale také výřezem na pupík. Ten mají miminka skutečně citlivý.

Jakou zvolit značku?

Volba správných plenek není nijak snadná. Přestože je maminka možná už dávno pro jednu rozhodnutá, miminko na to může mít úplně jiný názor.

Miminka i jejich pokožka je velmi individuální a co vyhovuje jednomu miminku, to může druhému dělat potíže například v podobě opruzenin nebo dokonce kopřivky. Proto je důležité do zásoby nakoupit plenky více různých značek a vyzkoušet, jak na které miminko reaguje.

Velmi oblíbenou variantou pro miminka i maminky je šetrná česká značka BabyCharm, které se vyrábí bez použití chlóru. Pro maminky je plusem také jejich indikační proužek, díky kterému poznají, že je čas na výměnu.

A co ekologie?

Jednorázové plenky mohou dělat mnohým maminkám starosti. Jedná se o spoustu „zbytečného“ odpadu a k tomu plenky nejsou zrovna proslulé svou dobrou rozložitelností.

Na druhou stranu látkové plenky mohou čerstvým maminkám přinášet akorát spoustu zbytečného stresu.

Naštěstí existuje řešení v podobě ekologických a rozložitelných jednorázovek. Jednou z nejoblíbenějších a současně nejstarších značek ekoplenek je Moltex Pure and Nature, která šetrné plenky vyrábí už od roku 1961.

Chcete o plenkách zjistit skutečně první poslední a mít jistotu, že vašemu děťátku vybíráte jen to nejlepší?

Potřebujete více informací jak vybrat plenky? Navštivte blog Bezvaplenky.cz!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat plenky pro novorozené miminko?