Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Jak vybrat kabelku?

Redakce

Redakce

6. 4. 2010

kabelkaKabelky, tašky, vaky, aktovky či ruksaky mají kořeny už ve středověku. Jsou ukazateli mnoha módních směrů. Předpokládá se, že starověcí předchůdci kabelek byli vyráběni z listů, dřeva či z kůry různých druhů stromů.

Výběr není jednoduchý Autor: Pavel Cizner

Výběr není jednoduchý Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Zajímavostí je to, že přednostní majitelé kabelek byli muži. Nosili je kolem pasu, nebo zavěšené na krku. To znamená, že ani moderní muži se nemusí bát zakoupení nějaké trendy tašky. Samozřejmě nesmí být proprieta moc zženštělá, aby nebyl pán spíše než pro parádu pro smích. Horkým hitem jsou ledvinky, které jsou jak pro mužské pokolení, tak pro dámy. Jde o sportovní, ale přitom elegantní zavazadlo. Louis Vuitton nabízí velkou škálu nápaditých dekorů.

Ještě trocha historie

Poprvé byl termín kabelka vysloven a použit na počátku 20. století. Tašky všeho druhu přinášely a přinášejí revoluci nejen v módě, ale i v životním stylu většiny lidské populace. Není proto divu, že vybrat si tu správnou a co možná nejvíce originální a praktickou tašku, je téměř jako úryvek z fantasy.

Co vlastně letí dnes a vůbec letos?

Letošní sezónu odstartovala fialová barva po boku s šedou a hnědou, ale ani námořnická modř nezůstává pozadu. V popředí se vyjímá i zlatá, stříbrná nebo například klasika v podobě bílé a černé. Kabelky nejsou pouze módním doplňkem, ale také nezbytnou záležitostí. Velikost kabelky, délka uší, podložení, materiál či barva jsou nezbytné informace a požadavky pro nákup kabely.

Praktická, ale i moderní žena si potrpí na kabelkách, do kterých se vejde vše, co zrovna potřebuje. Ať už jde o lesk na rty, doklady nebo o dětské pleny. Hitem jsou velké vakovité tašky, připomínající pytel. Prim hrají u kabelek delší uši. Touto volbou nic nezkazíte.

Jaký materiál? Autor: Pavel Cizner

Jaký materiál? Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Novým trendem jsou také příruční kabelky, které se nosí v ruce. Je pravdou, že taška tohoto typu lépe vynikne. Na druhou stranu, neměly by být příliš velké a dlouhé. Nesmí připomínat nákupní igelitky. Skvělý výběr naleznete od značek Ed Hardy nebo Betseyville.

Kůže, nebo něco jiného?

Na dnešním trhu můžete najít nepřeberné množství materiálů, vzorů i velikostí. Kůže jakožto klasika neurazí, ale v mnoha případech ani příliš nenadchne. Na druhou stranu i kožená taška může omámit a vyrazit dech. Záleží pouze na vkusu, originalitě a finančních možnostech každé z nás. Průměrná cena kvalitní kabely tohoto typu se pohybuje v rozmezí 1 000 Kč a výše. Dle mého názoru koupě takovéto maličkosti jednou za čas neuškodí, ba naopak prospěje.

Jedničkou mezi materiály je textilie. V prvé řadě je lehce dostupná a v řadě druhé si můžeme vybírat z tisícovek outfitů. Jako vzorový příklad mohu uvést puntíky. Stylové bílé nebo černé puntíky najdete prostě všude. Kabelku ala puntíky pořídíte už za krásných 300 Kč. Kaleidoskop potisků je nápaditý a neméně in než puntíky. Psychedelické vzory, obrazce květin a barevná abstrakce budou hitem slunných pláží. Cenová dostupnost je více než atraktivní. Spodní hranice peněžní částky je 400 Kč. Například dalším zajímavým kouskem je denim, který je hlavně retro záležitostí, i když se vrací znovu do koloběhu módy. Částka, kterou zaplatíte za denimové vaky a kabely, je na hranici 600 Kč.

Každá sranda něco stojí :-) Autor: Milan Horní

Každá sranda něco stojí :-) Foto: Milan Horní, Topzine.cz

Jako závan letního vánku k nám přilétly volány, krajky a ozdoby sladké jako cukrová vata. Řasení je v kurzu a s jeho pomocí doladíte celkový dojem svého designu. Velké a extravagantně umístěné dodávají kabelkám, doplňkům, ale i šatům neuvěřitelnou jiskru a šarm. Načančané taštičky nabízí například značka Reserved za 1 099 Kč.

Co tedy vybrat?

Chcete-li být královnou sezóny, pořiďte si alespoň jeden kousek z výše zmíněné expozice. Nezáleží ani tak na značce, jako spíše na vzhledu. Uděláte radost sobě, ale i svému protějšku, jelikož ho budete reprezentovat za každé situace. Nezapomínejme, že muži mají viklavé ego a žena může určovat jeho výši.

Upravený zevnějšek, příjemná a milá reprezentace sebe sama, určuje nejen oblíbenost, ale i společenské postavení v populačních vrstvách. Dbejte tedy o svou reputaci a využívejte kabelky a různé doplňky jako prostředek k dosažení vašeho cíle. V jistém směru jsme závislé na módě a jejich směrech. Určuje hity, trendy, propadáky a faux pas. Nejen celebrity a VIP osobnosti mohou být krásné a elegantní. Každá žena je křehký a jemný unikát, který se musí opečovávat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat kabelku?