Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak vybrat ideální dovolenou, když cestujete s dětmi?

Nastal nejvyšší čas naplánovat letní rodinnou dovolenou. Pokud chcete vyrazit i s těmi nejmenšími, nezapomeňte během příprav myslet i na jejich potřeby, aby si pobyt náležitě užily. Pokud budou vaše děti spokojené, budete zajisté spokojení i vy. Na co byste se při výběru pobytu měli zaměřit a jak se připravit na bezstarostnou dovolenou?

Připravte pro děti dostatek zábavy

Pro úspěch rodinné dovolené je klíčové zvolit vhodnou destinaci a ubytování. S malými dětmi se doporučujeme vyvarovat zemím s velmi vysokými teplotami, na které jsou právě ty nejmenší nejvíce náchylní. Rovněž si vždy zjistěte, jaký je v místě přístup do moře a zda v destinaci nejsou často velké vlny, které by pro děti mohly být nebezpečné.

Během výběru hotelu se zaměřte také na dostatek vybavení pro děti. Zjistěte, zda je bazén doplněn i o menší brouzdaliště pro nejmenší, případně tobogány pro větší děti. Kromě bazénů řada hotelů nabízí také dětská hřiště se spoustou prolézaček a skluzavek. Klíčová je i vzdálenost hotelu od moře, abyste nemuseli s dětmi a všemi jejich hračkami každý den ujít několik kilometrů.

Tip: Stýská se vašim dětem po dětském hřišti z dovolené? Pořiďte jim bezpečné a kvalitní houpačky a skluzavky na zahradu!

Naplánujte pohodlnou a co nejkratší cestu

Většina děti příliš nemiluje dlouhé cestování autem nebo autobusem. Volte proto bližší destinace s dobrou dostupností. Zpravidla je pro děti příjemnější absolvovat dvě hodiny v letadle než třeba půl dne v autobuse. V případě dopravy letadlem si ale dejte pozor, jak daleko od letiště se nachází vaše ubytování. Po náročné cestě by bylo pro děti dost nepříjemné strávit ještě několik hodin v transferu z letiště do hotelu.

Jaké vybrat stravování?

Nejjednodušší variantou stravování pro bezstarostnou dovolenou je bezpochyby all inclusive. Povětšinou si pak nemusíte dělat vůbec žádné obavy s tím, co budou vaše děti jíst. Z bohaté nabídky si totiž většinou vybere každý. Navíc vůbec neplatí, že by se vám all inclusive dovolená musela nutně prodražit. Díky širokému výběru jídel totiž kromě pořizovací ceny nemusíte na dovolené neutratit ani korunu navíc.

Nepodceňte cestovní pojištění

I když na to raději ani nechcete myslet, i na dovolené se může přihodit nepříjemná nečekaná událost. Stačí jen špatně šlápnout a problém je na světě. Ať už si poraníte kotník nebo třeba onemocníte angínou, vždy je dobré mít v záloze kvalitní pojištění – obzvlášť v případě, že cestujete s dětmi.

Ať už s rodinou vyrazíte k moři nebo za krásami České republiky, nikdy nezapomeňte dobrou náladu a dostatek trpělivosti, protože nic nejde nikdy přesně podle plánu. Rozhodně to ale nemusí hned znamenat zkaženou rodinnou dovolenou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak vybrat ideální dovolenou, když cestujete s dětmi?