Menu
TOPZINE.cz
Věda

Jak vybrat fotopast, to vůbec nemusí být složitá otázka

Chystáte se na dva týdny do zahraničí a nehodláte nechat svůj dům nehlídaný. Chcete se porozhlédnout po co možná nejlepší ochraně, protože víte dobře, že zloději nikdy nespí. Základem spolehlivého zabezpečení nemovitosti je fotopast, umístěná na zahradě nebo v okolí domu, nenápadná a pracující opravdu na jedničku. Vyfotí toulavé kočky stejně tak dobře, jako partu lupičů, která se zrovna chystá odstranit zámek ve vstupních dveřích.

Funguje velmi jednoduše, stačí jí pouhý okamžik

O tom, jak přesně pracuje toto zařízení, jistě nemusíme referovat dlouhé hodiny. Jak funguje fotopast? Stačí jí opravdu jen málo! Vhodné umístění, neviditelný přísvit pro efektivní práci i během nočních hodin a jen náznak toho, že by se v okolí domovních dveří nebo na zahradě mělo něco dít. Pak už si poradí podle svého, stačí pár sekund a aktivuje se, začne nahrávat záznam nebo pořídí pár ostřejších fotek. Zloději může být snadno vidět přímo do obličeje a ten přitom nebude vůbec nic tušit. A to je pak samozřejmě dobrým základem úspěchu policejní práce…

Nepotřebuje dovolenou ani odpočinek

Jak vybrat fotopast

Na rozdíl od nás nevyžadují podobná zařízení ani den dovolené, fungovat mohou nepřetržitě i v dešti nebo mrazu. Neodpočívají v noci a zajistí perfektní ochranu vašeho majetku za každé situace. Někdy půjde o planý poplach, na záznamu bude jen toulavá liška, ale v dnešní době není opatrnosti nikdy dost. Otázku, jak vybrat fotopast, si však musí položit každý – odpověď je jednoduchá, záleží, na co přesně bude určena. Využijí ji totiž jak myslivci, tak i majitelé lesa nebo rozlehlejších zahrad. V neposlední řadě i majitelé továrních hal a různých podobných objektů, ochrání i prostor kolem vchodu do rodinného domku nebo garáž. Víceúčelovost a práce i během deště nebo mrazivých teplot je určitě velkou předností všech moderních fotopastí.

Široký sortiment praktické elektroniky naleznete na eshopu cel-tec.cz.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vybrat fotopast, to vůbec nemusí být složitá otázka