Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Jak ušetřit za parkování na pražském letišti?

Letošní léto bude podle všeho nejrušnější cestovatelskou sezónou od roku 2019. Pokud už dáváte dohromady svůj cestovní itinerář, připravili jsme pro vás malého průvodce tím, jak si zajistit tu nejvýhodnější možnost parkování na letišti během vašeho pobytu.

Rezervujte včas

Parkování si běžně můžete zarezervovat až rok dopředu, takže jakmile koupíte letenky, dává smysl rovnou vyřešit i parkování na letišti. Každopádně si ale zamluvte parkovací místo předtím, než přijedete. V opačném případě byste pravděpodobně zaplatili výrazně více, a ještě byste se třeba museli spokojit s místem, které vám nebude vyhovovat.

Používejte srovnávače

Na internetu najdete řadu webových stránek, které se zaměřují na srovnání parkování. Právě tady běžně najdete nejnižší ceny. Například oblíbený srovnávač ParkVia nabízí parkování na pražském letišti již od 139 Kč za den. Nikdo nechce strávit rezervací parkování zbytečně moc času – internetové srovnávače vám proto umožní porovnat dostupné možnosti a získat tu nejvýhodnější nabídku.

Zkontrolujte slevové portály

Před zamluvením parkovacího místa nezapomeňte zabrousit na vaše oblíbené slevové portály, kde můžete najít exkluzivní nabídky. Touto cestou potenciálně nejvíce ušetříte, na druhou stranu se nedá spolehnout na to, že bude aktuální nabídka splňovat vaše požadavky.

Prověřte všechny možnosti

Parkování přímo před letištní halou je obvykle nejdražší, takže pokud vám nevadí zaparkovat auto ve větší vzdálenosti od letiště a využít služeb kyvadlové dopravy, můžete ušetřit spoustu peněz. Myslete ale na to, že v takovém případě je třeba dorazit na letiště alespoň o 30 minut dříve než obvykle. Další možností je parkování s obsluhou, které je téměř stejně pohodlné, jako parkování přímo na letišti – svůj vůz totiž předáte a vyzvednete před letištní halou. A rada na závěr? Vždy zjišťujte, jestli je vámi vybrané parkoviště ověřené.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak ušetřit za parkování na pražském letišti?