Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak ušetřit za oblečení? Módu si nemusíte odpírat ani během inflace!

Letošní inflace sice drtí rodinné rozpočty, ale když se naučíte nakupovat chytře, budete si moct nadále dopřávat stylové módní kousky. Pokud máte pocit, že je správný čas na nákup podzimní kolekce, seznamte se s následujícími nákupními tipy. Připravili jsme pro vás několik dobrých rad a doporučení, díky kterým při nákupu oblečení výrazně ušetříte.

Dejte šanci levným online tržištím

Věhlas obrovských platforem jako AliExpress či Wish nezná hranic a nakupování levného oblečení již dávno pohltilo i spoustu českých milovníků módy. Pravdou je, že na zmíněných serverech seženete prakticky cokoliv. Ceny jsou proklatě nízké, ovšem zároveň reflektují kvalitu. Nicméně pokud vám relativně krátká životnost hadříků nevadí, není co řešit. Registrace je snadná a nákup zvládnete i bez předchozích zkušeností.

Dobrou volbou může být také fenomenální čínský e-shop Shein, případně alternativy jako Dresslink, Dresslily, Luvyle, Zaful či Milanoo. Za své peníze dostanete slušivé oblečení, které s trochou štěstí i něco vydrží. A kdyby ne, objednáte si další zásilku.

Vyčkávejte na slevové akce a výprodeje

Pokud vám není po chuti ultralevná móda z výše uvedených e-shopů a raději svůj šatník zaplníte o poznání kvalitnějšími kousky, pokuste se nákupy naplánovat na dny, kdy prodejci ohlašují slevové akce. Zdaleka největší slevy létají vzduchem během událostí jako Black friday a Cyber monday. Za pozornost však stojí také posezónní výprodeje, kdy se oblečení prodává třeba i s 50 či 70procentní slevou.

Používejte slevové kódy

Ne vždy je možné nákup načasovat na den, kdy zrovna probíhá výprodej či jiná akce. Prakticky neustále však prodejci lákají na jiné slevy – získat je lze pomocí speciálních kódů, které se obvykle vkládají do příslušného pole v nákupním košíku.

Slevové kupóny tak představují velmi jednoduchou, a přesto neuvěřitelně praktickou možnost, jak při nákupu oblečení ušetřit nezanedbatelnou částku. Ale kde je najdete? Prodejci slevové kódy zasílají stávajícím zákazníkům v newsletterech, jindy je jejich prostřednictvím odměňují za věrnost nebo je dávají jako bonus k prvnímu nákupu. Nabízí se však i další způsob, jak kupóny získat – stačí pravidelně kontrolovat portál Kuponovnik.cz, kde se to atraktivními slevami do e-shopů s módou jenom hemží. Slevy pro slovenské e-shopy hledejte na sesterském portálu Kuponovnik.sk.

Seznam slevových kupónů je dlouhý, namátkou můžeme zmínit populární About You slevový kód. Zajímat by vás mohla také sleva na eObuv.cz. Pokud si projdete celou kategorii „Móda a Oblečení“, určitě v ní najdete slevy do mnoha dalších obchodů včetně těch, ve kterých rádi nakupujete pravidelně.

Než něco koupíte, přemýšlejte

Poslední tip je určen pro nákupní maniaky, kteří bez rozmyslu objednávají všechny jen trochu pěkné zlevněné modely. Pakliže rozpočet neřešíte a je vám jedno, že daný kousek vynosíte jen párkrát, budiž. V opačném případě, tedy pokud šetříte a alespoň trochu řešíte udržitelnost, se snažte vášeň k shopování krotit.

Když si vždy dobře rozmyslíte, jestli daný kousek skutečně potřebujete, pravděpodobně toho ve finále nakoupíte mnohem méně. Budete mít více místa ve skříni, ale hlavně vám zbydou peníze na hodnotnější hadříky, které budete skutečně rádi nosit.

Oblečení by mělo člověku dělat radost a nikoliv být jen dalším dopočtu, zapadlé někde na dně skříně. Možná je váš problém jinde – doposud se vám nepodařilo najít ten správný styl, a tak jen hromadíte kousky, které vám nesedí. Pak je na čase navštívit stylistku či stylistu a nechat si od něj poradit. Expert na módu provětrá vaši stávající garderóbu a doporučí vám, co k čemu nosit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak ušetřit za oblečení? Módu si nemusíte odpírat ani během inflace!