Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak správně vyfouknout vajíčko. Usnadněte si velikonoční přípravy

Redakce

Redakce

7. 4. 2012

Také rok od roku bojujete s vyfukováním vajíček? Podle našeho praktického návodu to letos zvládnete snadno a rychle.

Velikonoce se nám nezadržitelně blíží, a proto je nejvyšší čas začít s přípravami. Zdroj: sxc.hu

K Velikonocům neodmyslitelně patří i příprava vajíček, která si před samotným barvením, polepováním a dalším zkrášlováním potřebujeme připravit.

Ačkoli vyfukování vajíček není příliš zábavnou činností a v mnohých rodinnách patří k nepopulárním činnostem, za nádherné barevné kraslice trocha snahy stojí.

Co budeme potřebovat:

vajíčka
jehlu
špejli
misku

Než začneme se samotným vyfukováním vajíček, musíme si je nejprve důkladně umýt a odmastit. Postačí nám vlažná voda s kapkou jaru, ve které vajíčka omyjeme a usušíme utěrkou.

Propíchnutí dírky

Vezmeme si do ruky vajíčko a na jeho špičce si uděláme opatrně jehlou dírku, nejlépe lehkým poklepáváním.

Do vytvořené dírky zapíchneme jehlu a krouživými pohyby dírku rozšíříme. Dejte si pozor, aby se kolem dírky neudělaly malé prasklinky, které by při vyfukování mohly způsobit prasknutí vajíčka. Stejným způsobem vytvoříme dírku i na druhém konci vajíčka.

Než začneme vajíčko vyfukovat, vezmeme si špejli, prostrčíme ji dírkou do vajíčka a lehce s ní obsah skořápky zamícháme, čímž si usnadníme následné vyfukování. Mějte také na paměti, že čím menší dírky budete mít, tím se bude vajíčko hůř vyfukovat.

Vyfukování

Vajíčko si vezmeme do ruky a k jedné z dírek přiložíme ústa, samozřejmě nad miskou, a pomalu foukáme, klidně na několikrát, než vyfoukneme celý obsah vajíčka. Celý postup opakujeme u všech vajíček.

Vyfouknutá vajíčka opláchneme vodou, necháme je oschnout a máme hotovo. Zbývá už jen vajíčko ozdobit a zavěsit na čerstvé větvičky, nebo kraslicí napíchnutou na špejli ozdobit květináč.

Přejeme krásné Velikonoce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak správně vyfouknout vajíčko. Usnadněte si velikonoční přípravy