Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Jak správně vybrat čističku vzduchu?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

24. 10. 2022

Pokud čtete tento článek, pak jste se pravděpodobně rozhodli pro pořízení čističky vzduchu do vaší domácnosti. Jenže jak a podle čeho vybrat tu nejvhodnější, když je jich na trhu tolik druhů? S tím se vám dnes pokusíme maličko poradit a vysvětlit vám, na co se který typ čističky (hlavně filtrů v nich obsažených) přesně hodí.

Nejprve je potřeba si uvědomit, co chceme, aby čistička uměla

A právě její vlastnosti jsou závislé hlavně na typu filtru, který používá. Pokud potřebujete pouze eliminovat co největší množství alergenů a prachu, pak si můžete vybrat takřka jakoukoliv, jelikož s těmito dvěma si poradí téměř každý filtr. Jenže, jaký typ vybrat, když se chcete zbavit také zápachu, kouře, bakterií nebo virů? Čističky vzduchu toho umí opravdu hodně, my se níže podíváme ve zkratce, s čím si jejich filtry poradí:

  • HEPA filtr – odstraňuje kouř, bakterie, zápach, pyly a prach,
  • UV filtr – odstraňuje plísně, bakterie a alergeny,
  • elektrostatický filtr – odstraňuje plísně, bakterie, alergeny a viry,
  • uhlíkový filtr – odstraňuje kouř a zápach,
  • antibakteriální filtr – odstraňuje prach, roztoče a bakterie.

Toto jsou nejčastěji používané filtry, se kterými se můžeme setkat a podle toho, co od vaší čističky očekáváte si teď jednoduše vyberete ten, který zrovna potřebujete.

Ruku v ruce s čističkou jdou i difuzéry

Když už máte doma krásně čistý vzduch, pak si říkáte, že už asi není nic moc co vylepšovat. Jenže opak je pravdou. Takový difuzér vám dokáže navodit doma příjemnou, a hlavně voňavou atmosféru, u které se perfektně uklidníte. Tento malý strojek toho pro vás může udělat opravdu hodně, a to jen za pomocí jemné páry, kterou vypouští do vzduchu. Ta obsahuje pouze vodu a speciální esenciální olej, který je ve vaši domácnost krásně provoní, ale navíc má terapeutické účinky a dokáže člověka hezky zrelaxovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak správně vybrat čističku vzduchu?