Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Jak spolu souvisí upíři a kočky?

Jan Nohovec

Jan Nohovec

16. 9. 2009

e-e-knight-kocka-perexJednoduše: nakladatelství Triton právě vydává druhou část série Země upírů s názvem Kočka (v originále Choice of the Cat). V téhle knize však nečekejte milostné vzdychání náctiletých děvčátek, ocitáme se zpět v druhé polovině jednadvacátého století…

Foto: obálka knihy

Foto: obálka knihy

Stejně jistě jako tma přicházejí v noci Rozparovači! Zemi ovládli mimozemšťané, lidstvo pro ně neznamená víc než dobytek – bezohledně se krmí jeho vitální aurou. Mladý hrdina David Valentin, který v první knize prodělal zasvěcení na Vlka, ve druhém románu přestupuje mezi Kočky – do kasty vyzvědačů a záškodníků. V roce 2067 ho pátrání po nepřátelských jednotkách Zalomeného kříže zavede na Velkou prérii, získává přátele mezi kočovnými honáky dobytka, ale i spolubojovníky, jaké by nečekal… (anotace)

Oblíbený americký spisovatel E. E. Knight se k nám v druhé polovině letošního září dostává s novou knihou s názvem Kočka, ve které, stejně jako v předchozím titulu Vlk, sleduje osudy vojáka Davida Valentina. Řady fanoušků této zajímavé téměř cross-over série dokazují, že autor stojí pevně v kramflecích a jen tak se shodit nenechá. Uvidíme, co nám přinese tentokrát. Román vychází u Tritonu v překladu manželů Oščádalových.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak spolu souvisí upíři a kočky?