Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Jak si zútulnit domov s pomocí textilu

Toužíte svůj byt zútulnit a přidat do něj více textilu, do něhož se budete moci během dlouhých a chladných večerů zachumlat? Přinášíme vám tipy na látky, které jsou měkké, pohodlné, teplé a dostupné v pestré škále barev. Aby z nich vzniklo něco praktického, chce to jen čas, trpělivost a šicí stroj.

Závěsy a polštáře zútulní každý pokoj

Protože tmavé večery se nejlépe tráví na gauči nebo v křesle, zatažené závěsy a dekorační polštáře jsou přesně to, co potřebujete. Díky závěsům si v místnosti udržíte teplo a dekorační polštáře jsou nutností. O tom, že oba tyto předměty jsou skvělým doplňkem, jenž zútulní každou místnost, se snad ani zmiňovat nemusíme. Ideálním materiálem k výrobě závěsů i obalů na polštáře je bavlněné plátno, protože je pevné, kvalitní, cenově dostupné a příjemné na omak.

Aby dveře nebouchaly

Dalším funkčním, ale zároveň i dekoračním doplňkem, který si můžete sami ušít, je zarážka do dveří. Díky ní bude neustálé zavírání dveří minulostí. K jejímu ušití opět můžete využít plátno a zarážku naplnit pískem, případně moukou, aby dokázala udržet dveře na místě.

Zachumlejte se do deky a užívejte si pohodu

Skvělým materiálem, který je oblíbený zejména při výrobě dek, je materiál minky. Jedná se o umělý materiál, jenž je natolik měkký a příjemný, že jej již nikdy nebudete chtít pustit z ruky. Díky svým typickým puntíkům rozsvítí každý gauč i křeslo a oblíbený je také k výrobě dětských zavinovaček.

Podívejte se na nabídku barevných provedení bavlněného plátna a minky, a ozdobte si svou domácnost vlastnoručně ušitými doplňky, které budou zároveň plnit i funkci praktickou. Uvidíte, že tvoření vás bude bavit, protože ušití závěsů, povlaků na polštáře, zarážky a deky nebude nijak složité. Odměnou vám budou věci, díky nimž vám tmavé zimní večery rychleji utečou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si zútulnit domov s pomocí textilu